Zmarł Grzegorz Data

Grzegorz Data (fot. aeroklubkrakowski.pl)

Aeroklub Krakowski przekazał smutną wiadomość. W sobotę 9 stycznia 2021, w wieku 52 lat, zmarł Grzegorz Data – wspaniały instruktor w Klubie Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Zasłużony modelarz odznaczony za swoje osiągnięcia złotą odznaką modelarską z diamentem Aeroklubu Polskiego.

Grzegorz Data od 1990 roku wychował wiele pokoleń młodych pasjonatów lotnictwa, będąc jednocześnie zawodnikiem oraz trenerem modelarzy osiągających wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. O liczbie sukcesów świadczy półka w pracowni modelarskiej Miejskiego Domu Kultury w Bochni wypełniona medalami, pucharami, która ugina się od ich ciężaru.

Wspaniały wychowawca człowiek pracowity, skromny, pomocny i uśmiechnięty. Wielokrotny medalista zawodów rangi Mistrzostw Polski, Pucharów Polski specjalizujący się w kategoriach szybowców swobodnie latających klas F1A, F1H, F1N i F1S. W swojej karierze największy indywidualny sukces i tym samym zapisanie się na złotej karcie Aeroklubu Polskiego było zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasie szybowców swobodnie latających F1A w 2012 roku. Przez wiele lat z ogromną pasją i sercem pracował na sukcesy swoich wychowanków gdzie prywatnym samochodem zawoził ekipę w odległe zakątki kraju pokonując setki tysięcy m.in. do Dęblina, Suwałk, Inowrocławia, Leszna, Krosna, Gliwic.

Rodzinie, Wychowankom i Przyjaciołom składam wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości Pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym w Pogwizdowie (koło Bochni) 15.01.2021 roku o godzinie 11:30. O godzinie 11 rozpocznie się różaniec za duszę ś.p. Grzegorza Daty. Podczas pogrzebu z powodu pandemii obowiązuje limit osób tylko w kościele. Na otwartym powietrzu limit nie obowiązuje.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus