Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających - Wyniki

Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających (fot. Jan Pyszczek)

W dniach 14-16.08.2015 na Lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjno-Latających, F4C, F4H,F4G.

Zawodnicy z całej Polski prezentowali latające modele samolotów będące wiernym odwzorowaniem pierwowzorów w najdrobniejszych szczegółach.

W piątek odbyła się ocena statyczna i ekspozycja modeli. W sobotę rano zawodnicy przenieśli się na kółko modelarskie i tam dopiero się działo! Samoloty po kolei wzbijały się w powietrze ciesząc oko zgromadzonych widzów i pozostałych zawodników czekających na swoją kolej.

Podczas przerwy przeprowadzono ciąg dalszy oceny statycznej, a w między czasie niezawodny Leszek Szwed zajął się grillowaniem i z pewnością nikt nie chodził głodny. Po przerwie odbyła się druga kolejka lotów i tak zakończył się sobotni dzień.

W niedzielę zawodnicy wykonali ostatnią, trzecią kolejkę lotów. W sumie w zawodach wzięło udział 14 zawodników. Loty udało się zakończyć przed burzą, która pojawiła się nad lotniskiem, a uroczyste zakończenie zawodów odbyło się w hangarze AK.

Organizatorem Zawodów była sekcja Modelarska Aeroklubu Krakowskiego, której należą się wielkie gratulacje i podziękowania za organizację zawodów na tak wysokim poziomie!

Wyniki:

F4C Wyniki indywidualne

F4G Wyniki indywidualne

F4H Wyniki indywidualne


(fot. Jan Pyszczek)


(fot. Jan Pyszczek)


(fot. Paweł Janisiewicz)


(fot. Paweł Janisiewicz)


(fot. Paweł Janisiewicz)


(fot. Jan Pyszczek)

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus