Mistrzostwa Polski Modeli Halowych kat F1D - sprawozdanie

Aeroklub Krakowski

W dniach 24–26.06.2011 r. Sekcja Modelarska Aeroklubu Krakowskiego zorganizowała zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2011 Mistrzostwa Polski Modeli Halowych dla seniorów w klasie F1D.

Patronat nad impreza sprawowali: Aeroklub Polski, Ministerstwo Sportu, Gmina Zembrzyce

Zawody rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach przy ul. Kobyłeckiego 490. Do zawodów zgłosiło się 7 zawodników reprezentujących następujące aerokluby i stowarzyszenia : Pomorski, Śląski, Ziemi Wałbrzyskiej, Krakowski.

W dniu 24.06 rozegrano oficjalny trening, który był jednocześnie XV Zawodami Modeli Halowych o Memoriał im. Ryszarda Czechowskiego – wybitnego krakowskiego mikromodelarza i jednocześnie zawodami zaliczanymi do Pucharu Polski 2011 w kategorii F1D. Puchar ten zdobył w tym roku zdobył Jerzy Markiewicz /WB/.

Zawody spotkały się jak co roku z dużym zainteresowaniem władz Gminy Zembrzyce i miejscowej młodzieży. W otwarciu brali udział dyrektor Zespołu Szkół p.Elżbieta Fidelus, pani Irena Czechowska. Poziom zawodów wysoki, niestety frekwencja troche słaba. W kategorii seniorów bez zmian od lat czołówkę stanową : Edward Ciapała, Jan Dihm, Jerzy Markiewicz i Tomasz Momot (kolejność alfabetyczna), zaraz za nimi byli (do niedawna jeszcze juniorzy) Szymon Góralczyk i Tomasz Demidowicz ,a różnice czasowe są już znaczne mniejsze niż w roku ubiegłym.

W trakcie zawodów nie wpłynęły do komisji sędziowskiej żadne protesty.
Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani pucharami, medalami Mistrzostw Polski, dyplomami, które wręczali pani Irena Czechowska oraz organizatorzy zawodów.

W kategorii seniorów
Mistrzem Polski został Tomasz Momot z Aeroklubu Pomorskiego
I vce Mistrzem Polski został Jerzy Markiewicz z Aeroklubu Ziemii Wałbrzyskiej
II vce Mistrzem Polski został Jan Dihm z Aeroklubu Krakowskiego.

Tadeusz Kasprzycki
Kierownik Sekcji Modelarskiej

Czytaj pełną treść sprawozdania na stronie Aeroklubu Krakowskiego.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus