Letni obóz modelarsko-rekreacyjny dla młodzieży pod Dubraszką

Letni obóz modelarsko-rekreacyjny dla młodzieży pod Dubraszką (fot. aeroklubkrakowski.pl)

Jak co roku organizowany jest letni obóz modelarsko-rekreacyjny dla młodzieży pod Durbaszką. Odbędzie się on w dniach 06-26.07.2015 r.

Organizatorzy przewidzieli podział uczestników obozu na dwie grupy:
- początkujący (realizujący program podstawowy: rekreacyjno turystyczny z elementami szkolenia modelarskiego,
- zaawansowani (członkowie pracowni modelarskich) realizujący program pełny.

W ramach organizowanego obozu odbywać się będą zajęcia w zakresie szkolenia modelarskiego, treningi i udział w wewnętrznych zawodach:
- budowa modeli szybowców „rzutki” klasy F1N (wszyscy),
- budowa modelu szybowca zdalnie sterowanego klasy F3J/M typu „Jastrząb” (opracowanego w Ośrodku Modelarskim Aeroklubu Krakowskiego) (początkujący),
- budowa modelu klasy F6B do tzw. aeromusicalu (wybrane 10 osób),
- budowa modelu RC „Pelikan”, RC „Pelikan-lotka” (zaawansowani),
- budowa modeli klasy S8D, S8E/p (zaawansowani),
- zawody wewnętrzne i loty treningowe modeli klas F1N, F3J/M,
- zajęcia teoretyczne: teoria lotu, meteorologia lotnicza (zaawansowani).
Program szkolenia oparto o realizację programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Organizatorzy pragną, aby uczestnicy zainteresowani sportem modelarskim, poprzez codzienne treningi i zawody wewnętrzne, przyswoili umiejętność dobrego opanowania pilotażu modelu szybowca zdalnie sterowanego – pozwalającego w efekcie na samodzielne starty (bądź z holu, bądź ze zbocza) i poprawną umiejętność wykorzystania prądów wznoszących (”termiki”)do długotrwałych lotów.

Aby ograniczyć możliwość strat w sprzęcie latającym w początkowej fazie nauki (dotyczy początkujących) organizatorzy chcą, aby każdy uczestnik odbył szkolenie na komputerowym symulatorze lotów FMS i podobnych - podłączonym do normalnej aparatury RC. Do dyspozycji będą dwa lub trzy takie urządzenia. Dodatkowo na obozie uczestnicy będą mieli dostęp do internetu z możliwością tworzenia własnych stron obozowych publikacji aktualnych zdjęć z życia obozowego.

Efektem uzyskanych umiejętności przez każdego uczestnika obozu w zakresie szkolenia modelarskiego będzie możliwość udziału we wszystkich zawodach przewidzianych dla młodzików i juniorów młodszych wynikających z rocznego kalendarza imprez sportowych.

Ze względu na ograniczoną ilość uczestników organizatorzy proszą o wstępne zgłoszenia u komendanta obozu: tel. 668 168 958 bądź w pracowni modelarskiej MDK przy ul. Reymonta 18 lub Ośrodku Modelarskim AK przy ul. Sadowej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus