Konrad Wierzbicki z MTSR "Sowiniec" - Kraków zajął drugie miejsce/ fot. Eryk Jaszkim

Aż 4 medale Mistrzostw Świata w kolejny dzień!

Kolejny dzień Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych obfity w medale dla ekipy polskich orłów!

W trzeci dzień zawodów nasza ekipa zdobyła aż 4 medale, czym podwoiła wynik z dnia poprzedniego! Jeśli taka passa pozostanie z nami, do końca zawodów zgromadzimy ich sporą gromadkę

Drużyna juniorów w składzie Szymon Byrtek, Mateusz Dyba i Patryk Sadowski wywalczyli dziś złoto drużynowe w klasie S9A, a Szymon Byrtek indywidualnie 3-cie miejsce stając na podium z brązowym medalem! Nasi juniorzy walczyli dziś również dzielnie w klasie S6A, co skutkowało indywidualnym medalem ze srebrnego kruszcu dla Konrada Wierzbickiego!

Naszym wspaniałym juniorom kroku nie ustępowała wczoraj również ekipa seniorów, która po świetnych startach w klasie S3A wywalczyła trzecie miejsce, nagradzane medalami z brązu. Aż 2 z 3 naszych reprezentantów w składzie Sławomir Łasocha, Krzysztof Przybytek oraz Sebastian Szulc zakwalifikowało się do dogrywek! Sławomir i Sebastian walczyli dzielnie, a Sławkowi zabrakło tylko 12 sekund do brązowego medalu klasyfikacji indywidualnej w S3A. Ekipa seniorów wystartowała również w klasie rakiet wysokościowych S1B. O medale w tej konkurencji walczyli Krzysztof Przybytek, Sebastian Szulc oraz Leszek Małmyga. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

(Niestety do poprzedniej relacji wkradł się błąd odnośnie konkurencji rozgrywanych w dniu wczorajszym, był on spowodowany zmęczeniem po świętowaniu dwóch złotych medali… Serdecznie za ten błąd przepraszamy)

Podczas czwartego dnia zawodów (środa) rozegrane zostaną tylko 2 konkurencje – S5B – makiety rakiet wysokościowych juniorów, oraz kategoria S8E/p – modeli rakietoszybowców zdalnie sterowanych - seniorów. Nasi zawodnicy mają duże doświadczenie oraz wiele sukcesów w tej klasie modeli, więc liczymy na medalowy wynik!