Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zaproszenie na Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur w dniach 4-6 czerwca

Jak już informowaliśmy wcześniej - niebawem rusza Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur organizowany przez Aeroklub Krainy Jezior wspólnie z Kaunas Aeroklubas i Marijampole Aeroklubas. Poniżej publikujemy zaproszenie Prezesa AKJ do udziału w tym szczególnym wydarzeniu lotniczym.

***

Szanowne Koleżanki i Koledzy Piloci,

Aeroklub Krainy Jezior funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (dawniej lotnisko supertajnej kwatery Hitlera), w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich postanowił podzielić się z Wami „bogactwem” Regionu, wielością lotnisk i lądowisk oraz urokami turystyki lotniczej w miłym Waszym towarzystwie. Ten motyw był inspiracją zorganizowania „Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur” w dniach 4-6 czerwca 2010 r. – jako pierwszego zadania w ramach „Inauguracji Transgranicznej Turystyki Lotniczej” – projektu realizowanego przez Aeroklub Krainy Jezior wspólnie z Kaunas Aeroklubas i Marijampole Aeroklubas.

W załączeniu ramowy projekt programu Rajdu do Waszej oceny zamierzeń organizacyjnych. Jego realizacja w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych, naszej wspólnej inwencji oraz atmosfery Rajdu z Waszym aktywnym udziałem. Jestem przekonany, że możemy wspólnie spędzić niezapomniany weekend, a uczestników Rajdu zachęcić do kolejnych powrotów na lądowiska i lotniska Warmii i Mazur, by spędzić z rodziną i znajomymi wolne chwile w ekologicznym otoczeniu z dala od codzienności wielkomiejskich.

Więc jeżeli dysponujecie czasem w dniach od 3 do 6 czerwca, samolot jest sprawny i w Waszej dyspozycji, przylećcie (z rodziną lub przyjaciółmi) na Mazury, do Kętrzyna. Jeżeli nie możecie na cały okres to wygospodarujcie przynajmniej 2 dni. Które? Uzgodnimy by było to najbardziej efektywne i dało się to skoordynować organizacyjnie.

Po zapoznaniu się programem Rajdu, jeżeli będą z Waszej strony uwagi, sugestie czy pytania, jestem do dyspozycji pod mailem: s.tolwinski@mazuryairshow.pl lub akj@lotniskoketrzyn.pl oraz telefonem +48 501-258-134. Chętnie uwzględnimy możliwe do zrealizowania Wasze propozycje.

Zainteresowanych udziałem w Rajdzie proszę o pilne przesłanie zgłoszenia z podaniem nazwiska pilota, ilości osób załogi, typ samolotu i znaki rejestracyjne, terminu i w miarę możliwości godziny przylotu oraz inne informacje (np. jak chcecie zabezpieczyć swoje zakwaterowanie, czy potrzebna jest pomoc w zakwaterowaniu, czy będziecie chcieli wynająć samochód itp.). Posiadanie Waszych zgłoszeń umożliwi organizatorom lepsze planowanie logistyki Rajdu i programów towarzyszących.

A więc zapraszam w imieniu swoim i litewskich partnerów na Rajd, na kilkudniowy towarzysko-rekreacyjny (z odrobiną rywalizacji) pobyt w Krainie konkurującej do 7 Cudów Świata. Zapraszamy na gościnne lotniska Warmii i Mazur, bo… Mazury to… Cud Natury.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam w przekonaniu spotkania się na Rajdzie.

Do zobaczenia na lotnisku Wilamowo!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Czytaj także:
Program Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur
Międzynarodowy Rajd Lotniczy

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony