Przejdź do treści
Źródło artykułu

AKJ zaprasza do odwiedzenia lotniska Kętrzyn Wilamowo w dniu 9 października

Już w najbliższą sobotę, dnia 9 października 2021 r., Aeroklub Krainy Jezior zaprasza pilotów do odwiedzenia lotniska Kętrzyn Wilamowo.

Będzie to szczególna okazja. W tym dniu odbędzie się 21-sza edycja wyjątkowej uroczystości poświęconej  Wielkim Polakom pn. Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II.

W sobotnie samo południe, o godzinie 12-stej rozpoczęcie apelem przy obeliskach w asyście kompanii honorowych i orkiestry wojskowej. Na zakończenie uroczystości polowa Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa dr Edmunda Piszcza, ze szczególnie wzruszająca oprawą a realizowaną w hangarze lotniczym.

Po zakończeniu uroczystości ok. godz 13.30-14.00 AKJ zaprasza wszystkich do wspólnego poczęstunku bigosem z wojskowej kuchni.

Koleżanki i Koledzy Piloci! W tym dniu (w najbliższa sobotę) zaplanujcie przelot rekreacyjny czy szkoleniowy ale właśnie do Kętrzyna. Lądowania i postój samolotów, których załogi przylecą do godziny 11.30 w dniu 9.10.2021 r. będą zwolnione z opłaty. A smaczny bigos z wojskowej kuchni pewnie wzmocni entuzjazm do dalszej przygody lotniczej z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich – zachęca do przylotu na lotnisko Kętrzyn Wilamowo Stanisław Tołwiński, Prezes AKJ.

Byłoby na w AKJ miło gdybyście uznali za możliwe skorzystanie z naszego zaproszenia  i przylecieli do Wilamowa  by również razem z nami pokłonić się Wielkim Polakom – dodaje.

A więc może do zobaczenia!

Więcej informacji na stronie www.lotniskoketrzyn.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony