AKJ: Kalendarzowe zakończenie sezonu imprez!

Aeroklub Krainy Jezior

Zgodnie z kalendarzem naszych (AKJ) imprez - 08-09 października to zaplanowany "Epilog – zakończenie sezonu imprez na lotnisku". Jak już we wcześniejszej informacji sygnalizowaliśmy, 8 października odbyła się wielka i bardzo podniosła uroczystość patriotyczno-obywatelska z akcentami religijnymi pod nazwą "Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II" realizowana już 11-ty raz ,która istotnie zdominowała wrażenia jesiennych wydarzeń na lotnisku.

Natomiast niedzielny dzień (9.10.11) – wyborów do Sejmu i Senatu – poświęciliśmy (oczywiście po obecności przy urnach w komisjach wyborczych) na wykonanie kilku lotów z osobami wyróżnionymi (nagrodzonymi w różnych konkursach) nad piękna Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Wrażenia osób nagrodzonych lotami trasą nad Sztynortem, Węgorzewem, Giżyckiem, Mikołajkami i Rynem są trudne do opisania w krótkiej naszej notce. Warto jednak sobie wyobrazić widok mieniącej się wody (w zależności od fragmentu naświetlenia słonecznego lub zakrycia słońca przez pędzące po niebie chmury) i jesienny koloryt złocistych liści drzewostanu otaczającego jeziora. To był piękny niedzielny dzień i mnóstwo wrażeń u nowych entuzjastów lotnictwa a szczególnie w wyniku innego postrzegania uroków Mazur – z samolotu!

Natomiast w piątek (13.10.) wolant samolotu Morane SP-FRZ "znalazł" się w pewnych dłoniach znakomitego pilota Tadeusza Sznuka (bardziej znanego jako radiowego dziennikarza, prowadzącego 1 z 10-ciu i komentatora Mazury AirShow) z którym postanowiliśmy wspólnie odwiedzić lotniska na Warmii i Mazurach – w pewnym sensie jako pożegnanie lotniczego sezonu ale i pięknych Mazur. Nie wszędzie gdzie planowaliśmy tego dnia udało się dotrzeć bo jeszcze na przeszkodzie znalazły się spływające z Kaliningradu na Mazury groźne CB-ki. Mając w pamięci zasadę – bezpieczeństwo najważniejsze – rezygnując z rywalizacji z niebezpiecznymi CB-kami, odwiedziliśmy tylko Dajtki i Gryźliny a przed powrotem do Warszawy na Babice zawitaliśmy na piękne leśne lotnisko Grądy koło Ostrowii Mazowieckiej, by porozmawiać o naszych (AKJ) przygotowaniach do przyszłorocznych rajdów lotniczych po Warmii i Mazurach.

Dzisiaj (w sobotę 15.10.11.) wspólnie z Henrykiem Szalińskim (wiceprezesem AKJ) zrobiliśmy lotniczy zwiad na terenem planowanego lotniska Gołdap Botkuny. Po ostatnich rozmowach w Gołdapi z udziałem Burmistrza Gołdapi Marka Mirosa i Wicedyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych (z Suwałk) powstały poważne przesłanki dla utworzenia i to już w 2012 roku lotniska pod Gołdapią.

Jeżeli tak się stanie, to już w lipcu 2012 roku, wspólnie z Burmistrzem Gołdapi zaprosimy lotniczą brać na wyjątkowy Zlot samolotów z kraju i zagranicy a zaplanowany ... na lądowisku Gołdap Botkuny. By zorientować się jak wygląda obecnie teren zarezerwowany na lotnisko Botkuny zamieszczamy poniżej kilka zdjęć z lotniczego zwiadu.

Jak widać z tych powyższych informacji wprawdzie sezon imprez tegorocznych się skończył ale w AKJ już pracujemy na planami imprez oraz lotniczych działań w 2012 roku. Niedługo na naszej stronie opublikujemy kalendarz imprez a w nim będą nowe - ciekawe propozycje dla wielu entuzjastów lotniczej turystyki. Przy okazji tych kilku słów o ostatnich akordach lotniczych sezonu 2011, pragnę osobiście podziękować wszystkim za liczne dowody życzliwości dla AKJ, osobiste zaangażowanie wielu wspaniałych osób w realizacje naszych kalendarzowych imprez i wszystkich naszych inicjatyw lotniczych. Miło nam jest mieć świadomość że nasz trud kreowania nowej formy turystyki spotkał się z uznaniem Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Aeroklub Krainy Jezior za rajdy lotnicze otrzymał specjalne wyróżnienie określone jako "Produkt Turystyczny Roku 2011". Ciesząc się z tego wyróżnienia pisaliśmy o tym dowodzie uznania już w aktualności z 30 września. Korzystają z dzisiejszej pisemnej wypowiedzi, chciałbym to jeszcze raz podkreślić, że stało się to dzięki i niewątpliwym wysiłkiem wielu osób zaangażowanych w działalność AKJ.

Z wyrazami uznania i wdzięczności za wsparcie,

Stanisław Tołwiński

Obejrzyj zdjęcia na stronie AKJ

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus