Zwycięzca II Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie wyłoniony

Finał II Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie (fot. aeroklub.kielce.pl)

W sobotę 27 lutego odbył się finał drugiej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadając na pytania mogli korzystać z wszelkich pomocy by następnie wysyłać do Aeroklubu Kieleckiego arkusze konkursowe drogą elektroniczną. Z nadesłanych prac wyłoniono 32 osoby, które zostały zaproszone do siedziby aeroklubu na drugi etap konkursu.

Po stawieniu się wszystkich uczestników o godzinie 9:30 rozpoczęła się prelekcja prowadzona przez zawodnika aeroklubu Marcina Maludzińskiego, który przybliżył uczestnikom aspekty szybownictwa oraz szczegóły dotyczące szkoleń lotniczych prowadzonych w Aeroklubie Kieleckim. Po godzinie wykład został przeniesiony na zewnątrz w celu zaprezentowania uczestnikom infrastruktury lotniska, a także zaplecza sprzętowego aeroklubu. Uczestnicy konkursu zostali oprowadzeni po terenie aeroklubu przez dyrektora Jana Jawornika.

Po powrocie do budynku konkursowiczom zostały rozdane prace, w których trzeba było udzielić odpowiedzi na 30 pytań związanych z wcześniej prowadzonymi prelekcjami.  Po oddaniu wszystkich prac i ich dokładnym sprawdzeniu okazało się, że czołowa piątka ma taką samą liczbę punktów i do wyłonienia zwycięzców musiały zostać uwzględnione wyniki z pierwszego etapu.

Zwycięzcą II Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie został Maciej Kowalski, który wykazał się  nieprzeciętną wiedzą uzyskując 32 punkty na 35 możliwych. Zdobył on tym samym główną nagrodę konkursu – szkolenie teoretyczne do licencji szybowcowej o wartości 800 złotych. Maciej, jak i kilku finalistów, już tego samego dnia zrealizowali vouchery zapisując się na szkolenie szybowcowe.

Młodzież zainteresowaną lotnictwem Aeroklub Kielecki zaprasza do wzięcia udziału w III edycji konkursu. Możliwe, że nie będzie trzeba czekać na nią cały rok! W celu uzyskania informacji śledźcie stronę internetową aeroklubu, jak i profil na Facebooku.

Aeroklub Kielecki zachęca wszystkich pasjonatów lotnictwa do zapisywania się na szkolenia szybowcowe i samolotowe, by tym samym mogli zrobić pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich lotniczych marzeń. Spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznych szkoleń odbędzie się  już 5 marca o godzinie 10:00 w siedzibie Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie.

Źródło: Aeroklub Kielecki
comments powered by Disqus