Przejdź do treści
AN-2 o znakach SP-ANI Aeroklubu Gdańskiego (fot. aeroklub.gda.pl)
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Odnówmy razem latającego Antka"

Aeroklub Gdański jest jednym z najstarszych stowarzyszeń w Trójmieście i największą organizacją lotniczą w północnej Polsce. Wśród pięciu samolotów we flocie aeroklubu jest samolot AN-2.

Żółto-czarny samolot AN-2 o znakach SP-ANI zwany popularnie „antkiem” to jeden z najstarszych latających samolotów w Polsce. Na służbie w Aeroklubie Gdańskim jest od 50 lat.
• 23.09.1967 – pierwszy oblot techniczny
• 1968 lipiec – pierwsze loty w Aeroklubie Gdańskim
• 1981 – transport Lecha Wałęsy do Krakowa
• 2017 – samolot osiągnął magiczną cyfrę w resursie płatowca – 6000 godzin w powietrzu

Zarząd Aeroklubu Gdańskiego zdecydował, że samolot, który jest jego wizytówką będzie remontowany i utrzymywany w stanie lotnym najdłużej jak się tylko da. – Wiąże się to z ogromnymi kosztami, w listopadzie ubiegłego roku tylko z środków Aeroklubu Gdańskiego wyremontowaliśmy płatowiec. Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby pomalować samolot – apelują przedstawiciele Aeroklubu Gdańskiego. – Wierzymy, że wspólnie damy radę i Antek będzie służył nam jeszcze przez długie lata – dodają.

Spraw, by niepowtarzalny dźwięk 1000-konnego silnika i piękne żółto-czarne barwy przez kolejne lata gościły na pomorskim niebie. Pomóż wyremontować Antka. Akcja trwa do 07.03.2018 r.

Więcej informacji na stronie www.wspieram.to/antonov-2

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony