Przejdź do treści
Polska Stratosfera w Gdańsku (fot. aeroklub.gda.pl)
Źródło artykułu

Polska Stratosfera w Gdańsku

Każdego fana niecodziennych wyczynów lotniczych ucieszy informacja, że 20.04.2015 r. o godz. 18:00 na auli Politechniki Gdańskiej spotkać się będzie można z zespołem skoczków spadochronowych znanym jako Polska Stratosfera.

Wygłoszą godzinną prelekcję podczas której opowiedzą o swojej niecodziennej pasji i realizacji projektu, którego finałem było pobicie trzech rekordów na raz. Skoczkowie ustanowili dwa rekordy Europy: w wysokości opuszczenia statku powietrznego (10 735 m n.p.m.) oraz dystansie lotu z zamkniętym spadochronem (9480 m). Pilotom udało się osiągnąć rekordową na skalę naszego kraju wysokość lotu balonem na ogrzane powietrze, wznieśli się 11 125 m n.p.m.

Załoga Polskiej Stratosfery (w składzie: Tomasz Kozłowski, Tomasz Witkowski, Arkadiusz Majewski – skoczkowie spadochronowi oraz Dariusz Brzozowski i Włodzimierz Klósek - piloci balonu) wpisała się 3.12.2014r. w historię światowej aeronautyki i pobiła łącznie trzy rekordy wysokościowe.

Przygotowania do rekordowego skoku trwały od ponad 2 lat, w tym czasie członkowie misji wraz z ekspertami różnych dziedzin nauki i techniki, przystosowywali balon, aparaturę tlenową, wysokościomierze oraz spadochrony do pracy w skrajnych warunkach. Piloci i skoczkowie brali udział w wielu treningach i testach, m.in. w komorze niskich ciśnień, komorze niskich temperatur oraz w tunelu aerodynamicznym.

Spotkanie ma charakter otwarty.
Zapraszamy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony