XIII Jurajskie Zawody Samolotowe im. Piotra Sikorskiego

Jurajskie Zawody Samolotowe (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski wraz z firmą Unimot Exspress zaprasza na XIII Jurajskie Zawody samolotowe im. Piotra Sikorskiego.

Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach.

W tym roku rywalizacja na lotnisku Rudniki zaplanowana jest w dniach 2 – 4 kwietnia 2020 r.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno– i dwuosobowych. W ramach rywalizacji piloci mają wykonać dwie konkurencje nawigacyjne. Każda będzie zakończona próbą lądowania na celność.

I pilot (d-ca statku powietrznego) powinien posiadać ważną licencję pilota samolotowego i doświadczenie w lotach nawigacyjnych umożliwiające bezpieczne wykonanie tras zawodniczych. II pilotowi nie stawia się żadnych wymagań co do kwalifikacji lotniczych. Każda załoga powinna posiadać minimum jeden rejestrator lotu do oceny przebiegu lotu.

Na lotnisku istnieje możliwość zakupu paliwa Avgas 100LL, a także wynajęcia samolotu od Organizatora.

Organizator we współpracy z firmą Unimot Express zapewnia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi rodzinnej z wyłączeniem zwycięskich załóg (pierwsze trzy miejsca) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi amatorskiej (klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów); dla najmłodszej załogi (załoga o najmniejszej sumie lat obydwu jej członków).

Piloci zainteresowani udziałem w JZSMPS powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy w terminie nie później niż do 27 marca 2020 r. do godz. 19:00, na adres e-mail: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl, faksem na br (34) 360-57-72 lub złożyć osobiście.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus