ParaRudniki Drone Racing 2018

ParaRudniki Drone Racing 2018 (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Aeroklub Częstochowski wraz z NaHoryzoncie zapraszają operatorów dronów do udziału w drugiej edycji Zawodów Modeli Latających Pararudniki Drone Racing 2018, które odbędą się w dniach 9-10.06.2018r. Stadionie Sportowym LKS "Warta" Mstów (Mapa).

Pararudniki Drone Racing to zawody ogólnodostępne dla zawodników z licencją sportową FAI rozgrywane w  Randze Pucharu Polski oraz w klasie Open/Rookie dla zawodników nieposiadających licencji sportowych.

Dron wyścigowy to z pozoru zabawka. Jest niewielki, wręcz kompaktowy, o niskiej wadze. Takie wrażenie sprawia będąc w bezruchu. Ale wystarczy włączyć zasilanie, by w rękach wprawnego zawodnika stał się prawdziwą bestią. Sam lot jest agresywny, obfitujący w nagłe zwroty, zdarzają się też widowiskowe kraksy. Piloci sterują maszynami używając do tego specjalnych gogli, które wyświetlają obraz rejestrowany przez zamontowaną na dronie kamerkę. Kierowanie nim wymaga skupienia i niezwykłej precyzji.

Organizatorzy przygotują tor wyścigowy o minimalnej długości 250 m zbudowany z bramek, winderów oraz pachołków treningowych. Wymiary toru nie przekraczają 180 x 100 m.

W ramach zawodów przewiduje się rozegranie:

Kwalifikacji – Do rundy przystępują wszyscy uczestnicy w grupach 4 osobowych. Do kolejnego etapu zakwalifikuje się 2 zawodników z grupy z najkrótszym uśrednionym czasem niezbędnym do pokonania toru. Czas uśredniony zostanie obliczony na podstawie 3 najlepszych okrążeń zawodnika;

Eliminacji – Runda eliminacji rozpoczyna się od ¼ finału. Jeśli liczba zawodników nie pozwoli na rozegranie ćwierćfinałów, runda rozpocznie się półfinałami. Dwóch zawodników z każdej grupy o najkrótszym czasie przelotu zostanie zakwalifikowana do następnej rundy;

Finału – W rundzie finałowej zostanie wyłoniony zwycięzca - pilot, który osiągnie najkrótszy czas przelotu oraz zdobywcę 2 i 3 miejsca.

Rejestracji zgłoszeń zawodników należy dokonać oprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl lub www.nahoryzoncie.pl/drone-racing. Rejestracja on-line kończy się 1.06.2018 r. o godz. 20:00.

W przypadku zawodników niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na formularzu dostępnym na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl lub www.nahoryzoncie.pl/drone-racing.

Każdy z zawodników upoważniony jest do rejestracji jednego modelu głównego oraz dwóch rezerwowych. Waga modelu TOM z kompletnym wyposażeniem niezbędnym do lotu (wraz z pakietem zasilającym) nie może przekroczyć 1kg. Odległość (po przekątnej) między osiami silników powinna być mniejsza niż 330mm. Wyłącznie modele o napędzie elektrycznym o max. napięciu zasilającym 17V (4S) (zmierzone przed lotem) będą dopuszczone do udziału w zawodach. Modele dopuszczone do udziału w wyścigu muszą spełniać wytyczne zawarte w regulaminie ze zczególnym uwzględnieniem systemu fail-safe. Zawodnik musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

W ubiegłym roku najlszybszym okazał się Krzysztof Chartanowicz, jeden z najlepszych krajowych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Drugie miejsce zajął Marcin Maliński. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Blumkowski.

Kto będzie tryumfował w tym roku? Przekonamy się już niedługo.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym i Regulaminie oraz na stronach www.aeroklub-czestochowa.org.pl/zawody-dronowe/, www.nahoryzoncie.pl/drone-racing/

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus