Otwarte Mistrzostwa Kłomnic Modeli Latających Klasy F1N

model (fot. komisjamodelarskaap.pl)

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach i Aeroklub Częstochowski zapraszają modelarzy do udziału w Otwartych Mistrzostwach Kłomnic Modeli Latających Klasy F1N. Zawody odbędą się 20.01.2019 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Kłomnicach, przy ul. Szkolnej 1.

Rzutek szybowca swobodnie latającego klasy F1N to w miarę prosty model do wykonania, ale chcąc osiągnąć w zawodach dobry wynik, należy go wykonać pod okiem instruktora i dobrze wyregulować, aby odpowiednio długo leciał. Ważna jest także wysokość hali im wyższa tym dłuższe loty. Model rzuca się do góry, jak najwyżej, następnie taki rzutek opada w dół, ważna jest technika rzutu, bo wbrew pozorom model może bardzo szybko spaść na podłogę.

W ramach mistrzostw odbędą się też Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w klasach A6 i A6/M, które zaliczonę są do Pucharu Polski.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach wiekowych: "Młodzin" do 14 lat (klasa F1N, A6/M), "Junior Młodszy" do 16 lat (klasa A6) i "Open", bez ograniczeń wiekowych (klasa F1N, A6).

W klasie A6 obowiązuje aktualna licencja sportowa.

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9:00. Wszystkich uczestników obowiązuje obuwie zmienne.

Regulamin

Więcej informacji na stronach www.aeroklub-czestochowa.org.pl oraz www.gokklomnice.pl

Źródło: Aeroklub Częstochowski
comments powered by Disqus