Przejdź do treści
Źródło artykułu

X Zawody Halowe Modeli Latających w Białymstoku

Zapraszamy modelarzy do udziału w dziesiątej edycji Zawodów Halowych Modeli Latających, które odbędą się 17.02.2018 r. w Hali Sportowej Politechniki Białostockiej, przy ul. Wiejskiej 41. Początek imprezy o godzinie 10:00. Organizatorami zawodów są Politechnika Białostocka – Wydział Mechaniczny, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Instytut Lotnictwa w Warszawie, Aeroklub Białostocki.

Przed zawodami zostaną ogłoszone wyniki regionalnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Artystów Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Prace na konkurs można jeszcze nadsyłać do 7 lutego 2018 r. Więcej TUTAJ.

Zawody mają charakter otwarty i nie ma żadnych uwarunkowań związanych z miejscem zamieszkania zawodników. Zawody rozegrane zostaną w 2 grupach współzawodnictwa: „Dzieci” oraz „Open”.

Wymagania techniczne modeli:

Kategorie wiekowe „Dzieci”: Około 100 zestawów modeli częściowo przygotowanych do montażu będzie udostępnionych bezpłatnie przez organizatorów podczas rejestracji uczestników zawodów, 17 lutego 2018 r. Do udziału w zawodach dopuszcza się również modele, które były dostarczone przez organizatorów w poprzednich latach. Przez rozpoczęciem zawodów odbędą się warsztaty podczas których modele zostaną złożone oraz wyregulowane do lotu. O otrzymaniu modelu decyduje kolejność rejestracji!

Kategoria „Open”: dowolny model spełniający następujące wymagania (wg. przepisów klasy F1N):
model halowy szybowca wypuszczany z ręki to model puszczany w pomieszczeniu zamkniętym, bez
napędu, w którym siła nośna jest wytwarzana przez siły aerodynamiczne działające na płaty nośne nieruchome względem modelu w locie (tj. powierzchnie, które nie wykonują ruchu obrotowego takiego jak w śmigłowcu, ani ruchu wahadłowego takiego jak w skrzydłowcu).

Za  zajęcie  1,  2  i  3  miejsca  w  danej  kategorii  wręczone  zostaną  dyplomy,  puchary  oraz  nagrody rzeczowe. Za zajęcie miejsc od 4 do 10 zostaną w ręczone dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Program imprezy:
9:00-9:50 – Rejestracja zawodników i trening
10:00 – Uroczyste otwarcie imprezy
10:20 – Podsumowanie konkursu plastycznego
10:40 – Rozpoczęcie zawodów
ok 14:00 – Zakończenie

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronach: www.epbk.pl, www.mdk.bialystok.pl.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony