Wysokość dostaw Boeinga w czwartym kwartale 2020 r.

Linia produkcyjna B787, fot. King5

IV kwartał 2020 r. nie był dla nikogo dobrym okresem, czego potwierdzeniem jest opublikowanie przez Boeinga danych odnośnie wysokości dostaw głównych modeli pozostających w ofercie koncernu. „W obliczu globalnej pandemii podjęliśmy znaczące kroki, aby dostosować się do nowego rynku, przekształcić naszą działalność i dostarczyć to czego w 2020 r. potrzebowali klienci z sektora komercyjnego, obronnego i kosmicznego,” - powiedział Greg Smith, wiceprezes Boeinga.

„Wznowienie dostaw 737 MAX w grudniu ubiegłego roku było kluczowym kamieniem milowym, ponieważ wzmacniamy bezpieczeństwo i jakość w naszym przedsiębiorstwie. Kontynuowaliśmy również kompleksowe kontrole B787, aby upewnić się przed dostawami, że spełniają one nasze najwyższe standardy jakości. Kompleksowe inspekcje pokazują, że skupiamy się na bezpieczeństwie, jakości i przejrzystości, i jesteśmy przekonani, że podejmujemy właściwe kroki dla naszych klientów i długoterminowej kondycji programu 787.

Ściśle współpracujemy z naszymi globalnymi klientami i monitorujemy powolne ożywienie ruchu międzynarodowego. Działamy, aby dostosować podaż do popytu w ramach naszych programów samolotów szerokokadłubowych. W 2021 r. będziemy nadal podejmować właściwe działania w celu poprawy naszej kultury bezpieczeństwa, zachowania płynności i przekształcenia naszego biznesu w przyszłościowy”, dodał.

Dostawy głównych modeli Boeinga w czwartym kwartale 2020 r. przedstawiały się następująco:

 

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus