Cessna Citation Sovereign + z certyfikatem EASA

Cessna Citation Sovereign

Koncern Cessna uzyskał certyfikat Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dla odrzutowca biznesowego Citation Sovereign +. W maju br., biznes jet został zaprezentowany podczas Europejskiej Konwencji Lotnictwa Biznesowego 2014 (EBACE) w Szwajcarii, a następnie odbył tournée po Europie.
 
"Citation Sovereign + jest idealnie dopasowany do europejskiego rynku, a główną jego zaletą jest możliwość wykonywania bezpośrednich lotów z Londynu do Stanów Zjednoczonych, na Bliski Wschód i wszystkich miast europejskich", powiedział Chris Hearne, wiceprezes firmy Jets. "Mamy wielu klientów ze Starego Kontynentu gotowych do odbioru swoich statków powietrznych i dzięki zatwierdzeniu przez EASA możemy w końcu wprowadzić Sovereign + na rynek. Klienci pozytywnie postrzegają wyposażenie samolotu w awionikę Garmina, ale także w wiele innych wewnętrznych i zewnętrznych elementów, które zapewniają mu możliwość wykonywania dłuższych i bardziej komfortowych niż wcześniej lotów", dodał.

Wyposażony w winglety i nowe silniki Pratt & Whitney Canada PW306D zapewniające 2679 kg ciągu, Citation Sovereign + może wykonywać loty o długości do 5,9 tys. km, z prędkościami dochodzącymi do 850 km/h i na wysokościach do 13,7 km (45 tys. stóp). Nowy kokpit Sovereign + został zaprojektowany przez Cessna Flight Deck Intrinzic i jest wyposażony w awionikę Garmin G5000 oraz automatyczną przepustnicę, która zmniejsza obciążenie pracą pilotów. Odrzutowiec oferuje najdłuższą i najbardziej komfortową kabinę w swojej klasie z miejscami dla maksymalnie 12 osób. Dodatkowo, system Clairity umożliwia pasażerom podłączenie w locie smartfonów i tabletów do pokładowego systemu internetowego.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.cessna.com

Źródło: aero-news.net
comments powered by Disqus