Przejdź do treści
fot. 6 BPD
Źródło artykułu

Srebrny medal w Wieloboju Desantowym

Znowu powiększył się dorobek medalowy krakowskich spadochroniarzy spod znaku 6 Brygady Powietrznodesantowej i WKS „Wawel”.

Tym razem sukces został wywalczony na wojskowych zawodach, gdzie skoczkowie reprezentowali nie tylko Kraków, ale przede wszystkim Wojsko Polskie. Podczas XV Międzynarodowych Mistrzostw w Wieloboju Desantowym, które rozegrały się w miejscowości Stadtallendorf (Niemcy) w dniach 11-15.10.2010r., żołnierze plutonu zabezpieczenia szkolenia 6 BPD zdobyli srebrny medal w ogólnej klasyfikacji drużynowej. Podczas tych zawodów nie jest prowadzona klasyfikacja indywidualna, liczą się tylko wyniki drużynowe. Klasyfikacja ogólna wyłaniana jest po rozegraniu pięciu konkurencji: pływania – sztafeta 5 x 100 m w umundurowaniu, biegu przełajowego na dystansie 11 km, strzelania z pistoletu wojskowego P8 i karabinka szturmowego G36, skoków na celność lądowania i skoków na akrobację zespołową „speedstar”.

Drużyna pojechała w składzie: st. kpr. Grzegorz Zajączkowski, kpr. Jakub Majchrzak, st. szer. Patryk Łuszczki, st. szer. Tomasz Podstawka, st. szer. Kamil Wójciak i kamerzysta – st. szer. Wojciech Zieliński. Kierownikiem zespołu był chor. Stanisław Gruszka. Dobór składu okazał się bardzo trafiony – na pięć konkurencji drużyna tylko raz była poza pierwszymi trzema miejscami, w akrobacji zespołowej ekipa zajęła czwarte miejsce. Sukces jest tym większy, iż są to bardzo ciężkie zawody, w których na dziesięć lat startów polskiej reprezentacji dopiero w zeszłym roku pierwszy raz udało się zająć miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej i zdobyć brązowy medal.

Artur Gosiewski


FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony