Kolejny spadochronowy sukces!

Pasmo sukcesów krakowskich spadochroniarzy trwa dalej. Podczas, trwających na Cyprze w dniach 04-07.10.2010r. X Mistrzostw Europejskiej Federacji Spadochronowej Grzegorz Zajączkowski zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobywając brązowy medal.

Reprezentacja Polski składała się w całości z zawodników Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”, będących jednocześnie żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej. Startowali w składzie: Tadeusz Matejek, Kamil Wójciak, Grzegorz Zajączkowski i Jacek Zych. Kierownikiem zespołu był trener Stanisław Gruszka.

Mistrzostwa Europejskiej Federacji Spadochronowej (UEP) rozgrywane są w celności lądowania. Organizatorem udziału polskiej reprezentacji był Związek Polskich Spadochroniarzy, a w szczególności krakowski II Oddział, który wziął na siebie ten ciężar. Związek jest organizacją członkowską Federacji.

W zawodach startowały drużyny z dziewięciu państw: Cypru, Grecji, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Węgier i Włoch. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcami zostali Włosi, przed Hiszpanami i Węgrami. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął J. Rubio z Hiszpanii, na drugim miejscu uplasował się S. Corradini (Włochy). Bardzo dobrą forma popisał się Tadeusz Matejek, który zajął siódme miejsce. Następne Mistrzostwa UEP planowane są w przyszłym roku w Krakowie.

O innych sportowych sukcesach naszych spadochroniarzy przeczytasz na stronie 6 BPD: tutaj i tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o spadochroniarzach - sportowcach w czerwonych beretach – odwiedź także stronę internetową plutonu zabezpieczenia szkolenia 6 BPD.