Wycieczka dzieci do 49. Bazy Lotniczej

Wycieczka dzieci do 49. Bazy Lotniczej

W dniu 16 paździenika 2014 r. wycieczka dzieci z klasy II szkoły podstawowej nr 5 z Kwidzyna odwiedziła 49. Bazę Lotniczą.

Była to jedna z ostatnich wycieczek w tym roku kalendarzowym. Zwiedzanie rozpoczęło się od zapoznaniem z historią lotniska i jednostki w Pruszczu Gdańskim w Sali Tradycji. Dzieci miały okazję dokonać wpisu w Księdze pamiątkowej jednostki wojskowej.

Drugim punktem odwiedzin była spadachroniarnia, gdzie instruktor skoków spadochronowych pokazywał i opowiadał o wyposażeniu pilotów i skoczków.Kolejnym punktem odwiedzin był hangar, w którym obsługiwane i naprawiane są śmigłowce Mi-2 i Mi-24. Zwiedzające dzieci miały możliwość wsiąść do kabiny śmigłowca i samemu się przekonać, jak czuje się za sterami pilot śmigłowca.

Ostatnim miejscem odwiedzin była strażnica Wojskowej Straży Pożarnej. Tam strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy. Przy okazji dzieci miały okazję spotkać sokolnika wraz z sokołem. Dzięki tym drapieżnym ptakom, żadne stada żerujących ptaków nie zagrażają bezpieczeństwu latających śmigłowców.Na zakończenie miłym akcentem dla dzieci była możliwość osobistego spotkania z Szefem Sztabu 49. Bazy Lotniczej pełniącym w zastępstwie obowiązki Dowódcy - ppłk. Piotrem Umińskim.Sekcja Wychowawcza 49. BLot

Źródło: 49. Baza Lotnicza
comments powered by Disqus