Sukces żołnierza z OSWRiS podczas The East European Accuracy Cup 2019 na Węgrzech

Puchar Europy Wschodniej w Celności 2019 na Węgrzech (fot. 4slsz.wp.mil.pl)

W dniach 30.08 –– 01.09.2019 r. w węgierskim „Mieście Słońca” trzynaście drużyn z różnych krajów rywalizowało w mistrzostwach na celność lądowania.

Wspaniałym sukcesem żołnierza Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego z Poznania, a jednocześnie członkini Spadochronowej Reprezentacji Wojska Polskiego zakończyła się węgierska edycja Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2019 (the East European Accuracy Cup 2019).

W dniach 30.08 – 01.09.2019 r. w celności lądowania rywalizowało w węgierskim „Mieście Słońca” trzynaście drużyn z różnych krajów. Ta sportowa rywalizacja przyniosła złoty medal w indywidualnej klasyfikacji kobiet ppor. Ewie Wesołowskiej, która na co dzień służy w poznańskim Ośrodku.

Dorobek medalowy dla Polski został powiększony jeszcze o srebrny medal ppor. Ireny Paczek-Krawczak z 12 BZ ze Szczecina w tej samej klasyfikacji. Również członkini Spadochronowej Reprezentacji WP.

 

W ciągu dwóch dni rozgrywania skoków na celność lądowania wszyscy zawodnicy wykonali po pięć skoków liczonych do klasyfikacji. W planie było wykonanie ośmiu skoków przez każdego zawodnika. Niestety silny wiatr uniemożliwił wykonywanie skoków w niedzielę, dlatego zawody zakończyły się po pięciu kolejkach skoków.

Z bardzo dobrym rezultatem zakończył zawody st. szer. Kamil Wójciak z 6 blog z Krakowa, który uplasował się na miejscu piątym. St. szer. Wóciak również jest członkiem Spadochronowej Reprezentacji WP.

Można tylko nadmienić, że ppor. Ewie Wesołowskiej z OSWRiS zabrakło tylko jeden centymetr do trzeciego miejsca w klasyfikacji ogólnej. Świadczy to o wysokim poziomie profesjonalizmu naszej złotej medalistki!

mjr Artur Gosiewski

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego
comments powered by Disqus