Ćwiczenie taktyczne z wojskami "RARÓG 11"

31 Baza Lotnictwa Taktycznego - logo

W dniu 18 kwietnia br. w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, rozpoczęło się ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. "RARÓG 11". W ćwiczeniu biorą udział wydzielone siły i środki z 31. i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Celem zorganizowanego przez 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego ćwiczenia pk. "RARÓG 11" jest przygotowanie komponentu powietrznego JASTRZĄB do certyfikacji FORCEVAL, która odbędzie się we wrześniu br..

Podczas pierwszych dni ćwiczenia odbyła się seria szkoleń oraz egzaminów z ICCS (Individual Common Core Skills - Podstawowe umiejętności żołnierza na polu walki).

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia, działanie komponentu powietrznego zostanie sprawdzone w trzech głównych obszarach: operacyjnym, ochrony wojsk własnych oraz logistycznym. Kontrolujący zespół sprawdzi również umiejętności żołnierzy - ICCS.

Zadaniem komponentu powietrznego jest reagowanie na wprowadzane "inject'y" i sygnały (atak moździerzowy, ostrzał snajpera, skażenie chemiczne, itp.) oraz prowadzenie operacji powietrznych. Działanie komponentu zostanie poddane ocenie zespołu kontrolującego z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. "RARÓG 11", w którym udział biorą wydzielone siły i środki z 31. i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, trwać będzie do piątku, 22 kwietnia br..

por. Joanna PIEŃKOWSKA

Źródło: 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus

Komentarze

Poszło rewelacyjnie :)