33. BLTr: Loty pożegnalne

Lot pożegnalny pilotów kapitana Marcina Gancarza oraz porucznika Tomasza Metery (fot. szer. Jakub Stypczyński)

Piloci kapitan Marcin Gancarz oraz porucznik Tomasz Metera, którzy zakończyli zawodowa służbę wojskową, odbyli pożegnalne loty.

Zgodnie z tradycją oraz ceremoniałem wojskowym kapitan pilot Marcin Gancarz oraz porucznik pilot Tomasz Metera z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr), na zakończenie służby wojskowej, wykonali ostatnie loty w lotnictwie wojskowym. Loty odbyli na śmigłowcu Mi-17.

W uroczystości pożegnalnych lotów uczestniczyli Dowódca 33. BLTr w zastępstwie pułkownik Dariusz Płóciennik oraz personel lotniczy, przełożeni i koledzy odchodzących do rezerwy pilotów.


(fot. szer. Jakub Stypczyński)

Podczas ostatnich lotów, piloci wykonali loty po kręgu nad powidzkim lotniskiem, a przed podejściem do lądowania przelecieli wzdłuż pasa startowego wykonując trzy kolejne przechylenia. Drogą radiową podziękowali służbom zabezpieczenia lotów za współpracę.


(fot. szer. Jakub Stypczyński)

Po wylądowaniu i opuszczeniu samolotu nastąpiło symboliczne pożegnanie poprzez położenie dłoni na kadłubie śmigłowca. Po złożeniu meldunku o wykonaniu ostatniego lotu głos zabrał pułkownik Dariusz Płóciennik, który podziękował żołnierzom za służbę oraz życzył powodzenia na nowej, cywilnej drodze życia.


(fot. szer. Jakub Stypczyński)

Na zakończenie uroczystości, odchodzący do rezerwy piloci podziękowali współpracownikom i kolegom za lata wspólnej służby.

kpt. Martyna Fedro-Samojedny

Źródło: 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
comments powered by Disqus