Twarde lądowanie szybowca w Starym Wielisławiu

Wypadek szybowca w Starym Wielisławiu (fot. nadesłane do 24klodzko.pl)

Jak poinformował portal 24klodzko.p, w dniu 25 października br. (niedziela) w pobliżu lądowiska w Starym Wielisławiu, w województwie dolnośląskim, doszło do wypadku z udziałem szybowca, który wlądował poza lądowiskiem.

Dużo szczęścia mieli pilot i pasażer szybowca, który wczoraj uległ uszkodzeniu w Starym Wielisławiu. Według relacji mieszkańców, szybowiec kręcił się w powietrzu, a następnie spadł w pobliżu lądowiska. Na miejsce wezwana została policja.

W niedzielę, 25 października około godz. 17:00 policjanci udali się do Starego Wielisławia, na lądowisko dla samolotów, gdzie według zgłoszenia, doszło do uszkodzenia statku powietrznego – potwierdza podinsp. Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. – Uszkodzony szybowiec znajdował się około 100 metrów od pasa. Jak wyjaśniał pilot, podczas lądowania niekontrolowany podmuch wiatru zniósł maszynę i pilot nie zdołał nad nią zapanować.

Jak poinformował oficer prasowy policji, ani pilot (67 lat), ani pasażer (63 lata) – mieszkańcy powiatu kłodzkiego – nie zgłaszali obrażeń, a po przebadaniu nie stwierdzono też, żeby pilot był pod wpływem alkoholu.

Więcej informacji na stronie www.24klodzko.pl

Źródło: 24klodzko.pl
comments powered by Disqus