Piknik Lotniczy Świdwin 2018 na lotnisku 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Piknik Lotniczy Świdwin 2018 (fot. 21.BLT)

Dzień 1 lipca został ustanowiony oficjalnym Świętem 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Z tej okazji Dowódca 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Karol Jędraszczyk serdecznie zaprasza miłośników lotnictwa oraz wszystkich chętnych na uroczyste obchody Święta Jednostki połączone z Piknikiem Lotniczym, który odbędzie się na terenie lotniska wojskowego w Świdwinie w dniu 30.06.2018 r. Początek o godzinie 9:30. Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad tegorocznym „Piknikiem Lotniczym – Świdwin 2018” objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego  Olgierd Geblewicz.

Jest to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w tym regionie, które każdego roku przyciąga około 20000 widzów. W trakcie pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji. W trakcie tegorocznej edycji wydarzenia, odbędą sie pokazy lotnicze samolotów bojowych, cywilnych oraz historycznych wojskowych statków powietrznych: Su-22, Mig-29, XA41, RWD-5, Jak-18, Extra300, Zodiak. Po raz pierwszy w Świdwinie w powietrzu zaprezentuje się MIG-29 wraz z XA41. Będą również pokazy skoków spadochronowych. Pokazy w powietrzu zaplanowano w godzinach 11:30-16:30.

Ponadto na wystawie statycznej będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Polskich Sił Zbrojnych oraz jednostek państw sojuszniczych, m.in. samolot Tornado należący do Luftwaffe. Przygotowano też pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz inne atrakcje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wojska i lotnictwa do udziału w Pikniku Lotniczym Świdwin 2018.

Źródło: 21. Baza Lotnictwa Taktycznego
comments powered by Disqus