Lotnicza Majówka w Iławie

Lotnicza Majówka w Iławie

W październiku 2016 roku Urząd Miasta w Iławie planował organizację widowiskowego lotniczego pikniku w 2017 roku. I udało się! Sympatycy lotnictwa będą mogli przyjechać do Iławy w dniu 13.05.2017 r. i w godzinach 11:00-15:00 podziwiać akrobacje lotnicze.

Pokazy odbędą się nad malowniczym jeziorem Jeziorak w Iławie na Mazurach, największym zbiornikiem na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, a przy tym najdłuższym jeziorem w Polsce. Będzie to pierwszy tego typu pokaz w tym miejscu. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym. Samoloty do pokazów będą startować i lądować na lotnisku w Prabutach.

Organizatorzy mogą już uchylić rąbka tajemnicy odnośnie atrakcji. Swój udział zapowiedzieli znani piloci akrobacyjni Artur Kielak i Łukasz Czepiela. Wiadomo już, jakie samoloty widzowie będą mogli zobaczyć na iławskim niebie. Będą to: Pipistrel Virus 912, Piper 13/Club, Extra 300, Piper Club L-4H, Extra 300 LX, XA 41, Cessna 182T, AERO AT3 R100 (3 sztuki), RWD 5R, Jak-18, Nieuport 11, Auster Tulak, Extra 330 LC (2 sztuki), Zlin 50 LS.

Podczas Lotniczej Majówki w Iławie nie zabraknie również wojskowych statków powietrznych. Organizatorzy spodziewają się Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry, samolotów Mig-29, F-16 oraz śmigłowców Mi-24, SH-2G, Mi-14.

Pokazy będzie dla widzów komentował Tomasz Białoszewski. Organizatorzy planują również transmisję online w internecie.

Ponieważ pokazy odbędą się w miejscu, gdzie nie ma lotniska ani lądowiska, widzowie, którzy zechcą przylecieć własnym samolotem będą mogli wylądować w Prabutach czy Lisich Kątach, po uzgodnieniu z zarządzającym lotniskiem.

Będziemy na bieżąco informować o planowanych atrakcjach i programie Lotniczej Majówki w Iławie, ale już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie tego terminu (13.05.2017r.) w kalendarzu. Do zobaczenia w Iławie.

Źródło: UM Iława
comments powered by Disqus