Przejdź do treści
Akcja „Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko-Brytyjskiej“
Źródło artykułu

Naklejka z szachownicą ku pamięci polskich lotników

15 września 2016 roku będziemy obchodzić już 76. rocznicę Bitwy o Anglię – bitwy, która przesądziła o losach II Wojny Światowej. Z tej właśnie okazji londyńskie stowarzyszenie Hurricane of Hearts już po raz drugi organizuje akcję „Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko-Brytyjskiej“.

15 września 2016 roku obchodzić będziemy 76. już rocznicę Bitwy o Anglię – bitwy, która przesądziła o losach II Wojny Światowej. Podczas walk polscy piloci wykazali się niezmierną odwagą, charakterem i skutecznością. Cztery polskie dywizjony zestrzeliły więcej samolotów wroga niż jakakolwiek inna jednostka walcząca w Bitwie o Anglię. Gazety rozpisywały się nad walecznością Polaków. Anglicy ich podziwiali, Angielki podkochiwały się w przystojnych żołnierzach. To właśnie dzięki Polakom jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej zakończyła się sukcesem.

Z tej właśnie okazji londyńskie stowarzyszenie Hurricane of Hearts już po raz drugi organizuje akcję: „Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko-Brytyjskiej“.

76 lat temu Polacy przybyli do Anglii, ramię w ramię z Brytyjczykami walczyli w obronie Anglii i całej wolnej Europy aby stworzyć przyszłość, której częścią jesteśmy. Przypomnijmy o tych wydarzeniach, rozmawiajmy o nich! Sprawmy aby pamięć o naszych bohaterach była wiecznie żywa!

Dzięki uprzejmości partnera Hurricane of Hearts, firmy MotionSigns do naszych rąk trafi 100000 biało-czerwonych naklejek z szachownicą. Takie same szachownice można było zobaczyć na kadłubach myśliwców Hawker Hurricane, którymi latali nasi piloci. Przyklejając naklejkę w widocznym miejscu dajmy sygnał do rozmowy o wspomnianych wydarzeniach. Z dumą możemy się przyznać do naszego wkładu w historię II Wojny Światowej, dzięki któremu Wielka Brytania jest krajem wolnym i niepodległym.

Anna Ciecierska - Hurricane of Hearts

Więcej informacji o akcji „Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko-Brytyjskiej“ na stronie: www.linktopoland.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony