Balonowe Mistrzostwa Polski, Nałęczów 2012 (plakat)

Balonowe Mistrzostwa Polski, Nałęczów 2012

W dniach 1-4 sierpnia mieszkańcy Nałęczowa i okolic mogli podziwiać niecodzienny widok - balony. W mieście trwały 28 Międzynarodowe Balonowe Mistrzostwa Polski (7 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów, SPA NAŁĘCZÓW CUP 2012). Startowało w nich 27 załóg z kraju i zza granicy.

Wyniki mistrzostw nie zaskoczyły nikogo. Mistrzostwo zdobył Rokas Kostiuskevicius z Litwy, a drugie miejsce zajął jego ojciec Rimas Kostiuskevicius. Trzecie miejsce na podium, zdobywając tym samym mistrzostwo Polski, zajął Dariusz Zarzycki z Aeroklubu Łódzkiego na SP-BIP "Kanion Gold". Na czwartej pozycji uplasował się Bartosz Nowakowski, Aeroklub Włocławski- SP-BPP, piątą pozycję zajął Zbigniew Jagodzik - Aeroklub Leszczyński - SP-BDR "NEXBAU".

Załoga SKB BIAŁYSTOK - SP-BDU SBR BANK w składzie: Bazyli Dawidziuk, Jolanta Matejczuk, Marzena Głowacka i Magda Maliszewska , zajęła siódme miejsce.