Przejdź do treści
Na planie filmu "Dywizjon 303" na podwarszawskim lotnisku Konstancin-Jeziorna (fot. Piotr Fotek/Film Media)
Źródło artykułu

Oficjalne stanowisko Kino Świat w sprawie odstąpienia od Umowy Dystrybucyjnej filmu "Dywizjon 303"

W środę dystrybutor filmu "Dywizjon 303", Kino Świat, zerwał umowę z producentem wyczekiwanej od lat superprodukcji o polskich lotnikach walczących w słynnej Bitwie o Anglię, realizowanej na podstawie bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera. Poniżej zamieszczamy oficjalne stanowisko Kino Świat w sprawie odstąpienia od Umowy Dystrybucyjnej.

Oficjalne stanowisko Kino Świat w sprawie odstąpienia od Umowy Dystrybucyjnej

"W związku z rażącym naruszeniem przez Film Media S.A. zasad produkcji filmu „Dywizjon 303” oraz złamaniem postanowień Umowy Dystrybucyjnej Kino Świat odstępuje od Umowy Dystrybucyjnej oraz od Umowy Licencyjnej  zawartej pomiędzy Kino Świat a Film Media S.A. z dn. 16 października 2015 roku.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały wskazane w piśmie z dnia 9 września 2016 roku, w którym Kino Świat sygnalizowało pretensje co do autorstwa scenariusza – „Dywizjon 303” aktualnie realizowany jest w oparciu o scenariusz twórców innych niż twórcy wskazani w wyżej wymienionej Umowie Dystrybucyjnej.

Naruszenia dotyczące produkcji filmu zostały również potwierdzone przez jego reżysera pana Wiesława Saniewskiego w piśmie z dnia 27 września 2016 roku, a niezgodność realizowanego filmu ze scenariuszem i prawdą historyczną potwierdziło Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Z powodu braku jakiejkolwiek reakcji na wystosowane przez Kino Świat do Film Media S.A. pismo z dnia 9 września 2016 roku, w szczególności wobec niedoprowadzenia przez Film Media S.A. produkcji filmu do stanu zgodnego z prawem, Kino Świat korzysta z jednostronnego ustawowego prawa do odstąpienia od umowy dystrybucyjnej."


Przeczytaj również:
"Dywizjon 303" – Dystrybutor zrywa umowę z producentem filmu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony