Zakończenie VI Szybowcowych Mistrzostw Świata Juniorów

Szybowcowa Kadra Juniorów

Znakomity występ polskiej reprezentacji na VI Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Michał Lewczuk wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata Juniorów w klasie Standard. Leszek Duda prowadził do przedostatniej konkurencji. Wygrał dwie konkurencje w klasie Standard.

W miejscowości Rayskala w Finlandii zakończyły się wczoraj VI Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawody były rozgrywane w dwóch klasach – klub (46 zawodników) i standard (36 zawodników). Polskę reprezentowało czterech zawodników po dwóch w każdej z klas. W ciągu trwania zawodów od 24 czerwca do 5 lipca rozegrano dziewięć konkurencji, które odbywały się w trudnym terenie przy bardzo zmiennych warunkach meteorologicznych.

Na początku zawodów pogoda pozwoliła na latanie po ekstremalnie długich trasach, sięgających nawet 623,5 km. W kolejnych dniach warunki meteorologiczne były coraz bardziej skomplikowane. Nasi reprezentanci doskonale sobie radzili. W klasie standard dwie konkurencje wygrał Leszek Duda (Aeroklub Lubelski), będąc przez długi czas liderem zawodów. Niestety w 8 konkurencji zabrakło trochę szczęścia co skończyło się lądowaniem w terenie przygodnym i nasz pilot utracił pozycję lidera w przeddzień zakończenia mistrzostw. W klasyfikacji końcowej najwyższe miejsce z Polaków zajął Michał Lewczuk (Aeroklub Warszawski) startujący w klasie standard. Zdobył tytuł Wicemistrza świata. Leszek Duda zakończył mistrzostwa na dziewiątym miejscu. Nieco gorzej wypadli nasi reprezentanci w klasie Klub. Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) zajął 15 miejsce a Mirosław Majchrzak 37 miejsce (Aeroklub Nadwiślański w Grudziądzu).

Wyniki końcowe mistrzostw przedstawiają się następująco:

Klasa standard:
1. Felipe LEVIN (Niemcy) - 8034
2. Michał LEWCZUK (Polska) - 7855
3. Daniel SEITZINGER (Niemcy) - 7793
9. Leszek DUDA (Polska) - 7478

Klasa klub:
1. Sailer Volker (Niemcy) - 8160
2. Rasimavicius Vytautas (Litwa) - 8122
3. Spaeth Alexander (Niemcy) - 7814
15. Grabowski Łukasz (Polska) - 7321
37. Majchrzak Miroslaw (Polska) - 5562

Jacek Dankowski
Trener Szybowcowej Kadry Narodowej

Źródło: Szybowcowa Kadra Juniorów
comments powered by Disqus