Wizz Air niskokosztowym przewoźnikiem roku według Aviation Industry Awards Europe

Wilfried Gueraud, Head of Engineering Wizz Air (fot. Wizz Air)

Wizz Air został uznany Najlepszym Niskokosztowym Przewoźnikiem Roku 2019. Nagroda została wręczona podczas gali Aviation Industry Awards Europe, w ramach Air Convention Europe 2019 w Wilnie, 17 września. Wyróżnienie jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych w branży lotniczej. W głosowaniu dotyczącym komercyjnych linii lotniczych na świecie wzięło udział ponad 150 000 osób.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 37 milionów pasażerów doceniając przystępne ceny i wysoką jakość serwisu skorzystało z niskokosztowej oferty Wizz Air zbudowanej z 151 miejsc w 44 krajach. Ten wynik stanowi wzrost o 16% w porównaniu z poprzednim rokiem. Linia stale angażuje się w doskonalenie rozwiązań online, które umilają podróż pasażerom.

Linia dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie, która obecnie składa się ze 119 samolotów ze średnią wieku wynoszącą 4,7 roku. Konsekwencją tego jest fakt, iż Wizz Air jest najbardziej zieloną linią lotniczą w Europie – z emisją CO2 na poziomie 57,7 g pasażer/kilometr według danych z sierpnia 2019 roku. Firma ma aktualnie złożone zamówienie w sumie na 271 samolotów typu Airbus A321neo, Airbus A321neo oraz Airbus A321XLR. Nowe maszyny umożliwią dalsze zwiększanie wydajności z jednoczesnym zmniejszeniem śladu środowiskowego o 1/3 dla każdego pasażera w ciągu najbliższej dekady. Airbus A321neo wykorzystuje najnowsze technologie w lotnictwie – we flocie WIZZ lata obecnie 6 tego typu samolotów. Zapewniają one 50% redukcję hałasu, 20% mniejsze zużycie paliwa oraz nawet o 50% niższą emisję tlenków azotu.

József Váradi, prezes Wizz Air Holding, powiedział: – Tytuł Najlepszego Niskokosztowego Przewoźnika w 2019 roku to wyraz uznania ze strony naszych klientów i dla nas ogromny zaszczyt. To kolejne wyróżnienie przyznane niedługo po otrzymaniu nagród: dla Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, Linii Lotniczej 2019 Roku oraz Siedmiu Gwiazdek w rankingu bezpieczeństwa. Ta nagroda jest dowodem na to, że jesteśmy na właściwej drodze, a ciężka praca i poświęcenie niesamowitego zespołu WIZZ są doceniane przez wielu naszych pasażerów. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal oferować możliwie najniższe ceny i rozwijać siatkę połączeń zwiększając możliwości podróży lotniczych mając na celu rozbudowę floty do 300 nowoczesnych samolotów. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus