Wizz Air i Abu Dhabi Developmental Holding zawarły porozumienie dot. powstania Wizz Air Abu Dhabi

Samoloty należące do Wizz Air na płycie lotniska (fot. Wizz Air/FB)

Wizz Air Holdings Plc (“Wizz Air”) ogłosiła dzisiaj, że zawarła ostateczne porozumienie z firmą Abu Dhabi Developmental Holding PJSC (“ADDH”), aby wspólnie stworzyć Wizz Air Abu Dhabi. Niskokosztowa linia jest gotowa do rozpoczęcia działań w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Dhabi jesienią 2020 roku.

Porozumienie jest kamieniem milowym w kontekście uruchomienia Wizz Air Abu Dhabi, nowej emirackiej niskokosztowej linii lotniczej z siedzibą w stolicy ZEA. Rozpoczęcie lotów Wizz Air Abu Dhabi zaplanowano na drugą połowę roku. Oferta linii to niskie taryfy w połączeniu z wysoką jakością obsługi na pokładzie do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce.

Rekrutacje do Wizz Air Abu Dhabi rozpoczną się w najbliższych miesiącach. Utworzenie nowych miejsc pracy korzystnie wpłynie na gospodarkę Abu Dhabi. Porozumienie wpisuje się w założenia programu akceleracyjnego Ghadan 21, mającego na celu zwiększenie konkurencyjności gospodarki i uczynienie emiratu atrakcyjnym miejscem do życia, turystyki, pracy i prowadzenia biznesu.

Zgodnie z porozumieniem, zespół ds. rozwoju linii rozpoczął proces uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego i licencji na prowadzenie działalności w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego ZEA.

József Váradi, prezes Wizz Air Holdings, powiedział: – Dzisiejsze wydarzenie to kamień milowy na drodze do utworzenia naszej nowej linii lotniczej w Abu Dhabi. Umowa joint venture z firmą Abu Dhabi Developmental Holding stanowi podstawę naszego długoterminowego zaangażowania w zapewnienie wysoce wydajnego ekonomicznie i operacyjnie oraz zrównoważonego środowiskowo modelu biznesowego linii lotniczej w celu wzmocnienia rynku lotniczego Abu Dhabi. Misja Wizz Air wpisuje się w zróżnicowaną strategię gospodarczą Abu Dhabi, ponieważ naszym celem jest pobudzanie ruchu poprzez tworzenie popytu z korzyścią dla rosnącej różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Dhabi. Serdecznie zapraszamy pasażerów na pokład samolotów naszej młodej, zielonej i ultrawydajnej floty.

Mohamed Hassan Al Suwaidi, prezes ADDH, powiedział: – Turystyka stanowi priorytet w strategii rozwoju Abu Dhabi. Znaczne kwoty są przeznaczane na inwestycje w nasze lotniska, ale również na infrastrukturę turystyczną: hotele, kurorty i atrakcje kulturalne. W zeszłym roku emirat odwiedziła rekordowa liczba osób - 11,35 mln, a głównym czynnikiem, który to umożliwił jest łatwy dostęp w przystępnych cenach. Nasza współpraca z Wizz Air oraz innymi pomoże umocnić pozycję ZEA jako atrakcyjnego i konkurencyjnego kierunku podróży w celach turystycznych i biznesowych.

Źródło: Wizz Air
comments powered by Disqus