Szwedzi testują drony z defibrylatorami

FlyPulse AB - dron z defibrylatorem (fot. swoatdronow.pl)

Dron do przenoszenia defibrylatora nie jest specjalnie innowacyjnym wynalazkiem, bo tego typu pomysły pojawiły się już kilka lat temu. Jeden z nich, o którym portal Swiatdronow.pl informował w listopadzie 2014 roku był pomysłem zrealizowanym przez 23-letniego wówczas belga Aleca Momonta.

Hexacopter z trzemia ramionami i silnikami w układzie coaxialnym (współosiowym) był gotowym do zastosowania dronem z wbudowanym defibrylatorem. Jego cena wynosiła ok. 15.000 EUR i chyba nie była to cena wysoka jak za sprzęt, który miał ratować życie osób. Mimo wszystko minęło ponad 2,5 roku od tamtego „newsa” a latających defibrylatorów wciąż próżno szukać na ulicach miast w jakimkolwiek państwie w Europie czy poza starym kontynentem.

Teraz temat dronów ratowniczych z defibrylatorami wraca dzięki Szwedom z Centre for Resuscitation Science w Karolinska Institutet i Stockholm South General (Söder) Hospital. Specjalnie przystosowany do testów dron z defibrylatorem został opracowany i dostarczony przez firmę FlyPulse AB z Trollhättan. To sporych rozmiarów oktokopter (ośmiosilnikowiec) o wadze 5.7kg i maksymalnej prędkośli lotu w poziomie 75km/h.

Cały artykuł można przeczytac na stronie: www.swiatdronow.pl

Źródło: Świat Dronów
comments powered by Disqus