Przejdź do treści
AKL Aero Design z Politechniki Poznańskiej na zawodach SAE Aero Design West 2024 w USA (fot. put.poznan.pl)
Źródło artykułu

Sukces studentów AKL Aero Design z Politechniki Poznańskiej na zawodach w USA

W dniach 12-14 kwietnia 2024r. w Los Angeles w USA odbyły się sponsorowane m.in. przez firmę Lockheed Martin (producenta samolotów F-16 i F-35), ANSYS, Solid Works i Tesla zawody Society of Automotive Engineers SAE Aero Design West, w których drużyna Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej bierze udział od 2008 roku.

Reprezentacja Politechniki Poznańskiej w najbardziej prestiżowej klasie Regular zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w kategorii lotów i 1. miejsce w kategorii prezentacji technicznych.

Tym samym studenci wyrównali dotychczasowy drugi najlepszy rezultat osiągnięty w Kalifornii w latach 2012 i 2022. Większym osiągnięciem pozostaje jedynie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klasy Regular odniesione przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej podczas zawodów SAE Aero Design West 2018.

Nagrody AKL Aero Design z Politechniki Poznańskiej z SAE Aero Design West 2024 (fot. put.poznan.pl)

O końcowym rezultacie zadecydowała właściwa taktyka, przyjęta przez zespół (odpowiedni dobór ciężarów w poszczególnych lotach, wybór czasu startu, analiza warunków atmosferycznych itd.). Konstrukcja modelu i zastosowane w nim rozwiązania techniczne były efektem systematycznej pracy i gromadzenia doświadczeń wynikających z poprzednich konkursów. 

W skład poznańskiej drużyny weszli studenci Politechniki Poznańskiej: Adam Biber, Wojciech Bissinger, Antoni Dąbkiewicz, Marcel Kraśniewski, Mikołaj Lewandowski, Antoni Napierała, Adam Stępień i Aleksander Szotkowski. Opiekunem naukowym ekipy PUT Aero Design był dr inż. Radosław Górzeński.

Więcej informacji na stronie: put.poznan.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony