Przejdź do treści
Źródło artykułu

Stewardessa poważnie ranna po twardym lądowaniu B737

1 lipca, B737-700 należący do linii Southwest Airlines (znaki rejestracyjne N480WN) wykonywał lot WN2029 z Oakland na lotnisko Santa Ana w Kalifornii. Rutynowe podejście nie skończyło się dobrze dla jednej ze stewardess, która mimo iż była przypięta do fotela pasami bezpieczeństwa to mocno ucierpiała w wyniku twardego lądowania.

Amerykańscy śledczy ujawnili, że podczas tego rejsu jeden z członków personelu pokładowego doznał poważnego urazu kręgosłupa. Według Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu USA (NTSB), stewardessa siedząca zapięta na jumpseat w tylnej kuchni powiedziała, że odrzutowiec: „uderzył w ziemię z taką siłą, że myślała, że się rozbił”.

Piloci wykonywali podejście wizualne do pasa startowego 20R Santa Ana i ze względu na krótki pas startowy chcieli jak najszybciej przyziemić, jednak zakończyło się to twardym lądowaniem. Pas startowy Santa Ana 20R ma długość 1737 m (5700 stóp).

Stewardessa, natychmiast odczuła ból pleców i szyi i nie była w stanie się poruszać. Została potem przetransportowana do lokalnego szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej złamanie kręgu piersiowego. Żaden ze 137 pasażerów, ani czterech pozostałych członków załogi, nie został ranny. Samolot używany przez przewoźnika od 2004 r., nie uległ uszkodzeniu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony