Przejdź do treści
Red Bull X-Alps - Zell am See (fot. redbullxalps.com)
Źródło artykułu

Przygotowania do Red Bull X-Alps 2023 – najtrudniejszego wyścigu przygodowego na świecie

Od 1 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do przyszłorocznej edycji najtrudniejszego rajdu przygodowego świata. Najlepsi i najbardziej wytrzymali paralotniarze już nie mogą się doczekać, aby po raz kolejny wyruszyć na trasę.

W zeszłym roku po raz pierwszy w naszej historii wyścig nie zakończył się w Monako. Być może kontrowersyjne, ale nie ma wątpliwości, że Zell am See okazał się popularnym zakończeniem wyścigu w 2021 roku zarówno dla fanów, jak i sportowców. W ubiegłorocznej edycji Polskę reprezentował Michał Gierlach, który zajął 9. miejsce.

Latem 2023 roku Red Bull X-Alps odbędzie się po raz jedenasty! Ten rozgrywany co dwa lata wyścig, którego liczącą zwykle około 1000 km trasę, przebiegającą przez największe góry Europy, trzeba pokonać pieszo lub na paralotni, nie bez powodu nazywany jest najtrudniejszym rajdem przygodowym na świecie. Aplikację, żeby w nim wystartować, można złożyć do 31 sierpnia 2022 r.

Zgłoszenia udziału Red Bull X-Alps 2023 można dokonać do 31 sierpnia 2022 r. poprzez stronę www.redbullxalps.com

Red Bull X-Alps to ostateczny test ciała i umysłu. Każdy, kto myśli o wzięciu udziału w wyścigu, musi udowodnić, że jest nie tylko światowej klasy sportowcem przygodowym, zdolnym do biegania na ultra dystansach w górach, dzień po dniu z ciężkim plecakiem. Musi być również jednym z najlepszych na świecie pilotów paralotni, latać ponad 200 godzin rocznie i być w stanie bezpiecznie latać w trudnych warunkach górskich, gdy są wyczerpani.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń odbędzie się rygorystyczny proces selekcji, zanim w połowie października 2022 r. zostanie ujawniony skład około 30 sportowców.

Najcięższy wyścig przygodowy na świecie powraca po raz jedenasty, a poziom emocji już zaczyna rosnąć. Nowa trasa przyniesie nowe wyzwania. Czekamy na nową trasę, nowe punkty zwrotne i oczywiście nowych sportowców.

Trasa, która w każdej edycji zawiera kilka niespodzianek, pozostanie pilnie strzeżoną tajemnicą, dopóki nie zostanie ujawniona 15 marca 2023 r. To daje sportowcom tylko trzy miesiące na zbadanie trasy przed wyścigiem.

"Jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy ujawnić przyszłoroczną datę startu zawodów i rozpocząć proces selekcji sportowców do wyścigu w 2023 roku" – mówi współtwórca Red Bull X-Alps Ulrich Grill. "Data rozpoczęcia w czerwcu to najlepszy czas na te zawody" – dodaje. "Długi dzień w środku lata jest ważnym czynnikiem bezpieczeństwa. Oznacza to, że sportowcy mają największe szanse na maksymalizację dystansu w ciągu dnia, czy to wędrując po górach, czy lecąc na paralotni".

Oficjalnie wyścig rozpocznie się Prologiem 15 czerwca 2023 roku, główny wyścig rozpocznie się w niedzielę 18 czerwca, a zakończy prawie dwa tygodnie później, w piątek 30 czerwca 2023 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony