Przejdź do treści
Źródło artykułu

Przekierowany lot Delta z powodu zatrucia się pasażerów posiłkami pokładowymi

3 lipca 2024 r., A333 należący do linii Delta (znaki rejestracyjne N816NW) wykonywał lot DL-136 z Detroit do Amsterdamu z 277 osobami na pokładzie. Samolot znajdował się na poziomie FL380 około 160 NM na północny zachód od Gander w Kanadzie, gdy załoga zdecydowała się przekierować lot do Nowego Jorku po tym, jak kilku pasażerów zachorowało po zjedzeniu posiłków podanych przez personel pokładowy.

Statek powietrzny bezpiecznie wylądował na pasie startowym 22L lotniska JFK około 2h 15min później. Po lądowaniu służby medyczne udzieli pomocy 14 pasażerom i 10 członkom załogi pokładowej, a lot został odwołany.

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) poinformowała: „Lot 136 Delta Air Lines wylądował w porcie lotniczym Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku 3 lipca około godziny 4 rano czasu lokalnego, po tym jak załoga zgłosiła kilku chorych pasażerów na pokładzie. A330 wystartował z lotniska Detroit Metropolitan i zmierzał do Amsterdamu w Holandii”.

Linia lotnicza poinformowała, że pasażerom podano „zepsute jedzenie”, ale nie jest jasne, ile faktycznie osób je zjadło. Następnie samolot został przekierowany do Nowego Jorku.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony