Łukasz Grabowski Wicemistrzem Świata Juniorów w klasie Standard

Łukasz Grabowski

Doskonale spisał się nasz zawodnik Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski). Po wspaniałym finiszu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Zdobył srebrny medal i tytuł Szybowcowego Wicemistrza Świata w klasie standard. Rozegrano 6 konkurencji. Łukasz zaczął od 17 miejsca w pierwszej konkurencji. W kolejnych konkurencjach stopniowo odrabiał straty do czołówki. W pięknym stylu wygrał piątą konkurencję. Warte podkreślenia jest to, że latał całkowicie samodzielnie gdyż był jedynym polskim reprezentantem w klasie standard.

Pozostali zawodnicy uczestniczący w zawodach latali w klasie Club. Paweł Roman (Aeroklub Gdański), Mateusz Szymbara (Aeroklub Podkarpacki), Krzysztof Cisek (Aeroklub Jelenia Góra) debiutowali mistrzostwach. Skomplikowana pogoda i brak możliwości treningu w skomplikowanym terenie nie pozwoliły na osiągnięcie sukcesu, jednak z konkurencji na konkurencję nasi zawodnicy w klasie Club radzili sobie coraz lepiej.

Więcej informacji na stronie organizatora www.jwgc2011.de dział „Tasks&Results” oraz na stronie internetowej ekipy polskiej: skj.szybowce.pl dział – Szybowcowe mistrzostwa Świata Juniorów– Musbach 2011 – aktualności.

Klasa Standard (37 zawodników)

Wyniki końcowe mistrzostw w klasyfikacji generalnej:


Klasa Club (44 zawodników)

Wyniki końcowe w klasyfikacji generalnej: 

Źródło: Szybowcowa Kadra Juniorów
comments powered by Disqus