Przejdź do treści
Pierwszy A321neo w barwach KAL
Źródło artykułu

Korean Air nowym użytkownikiem A321neo

Wraz z dostawą pierwszego z 30 samolotów zamówionych w Airbusie linie Korean Air zostały nowym użytkownikiem najlepiej sprzedającej się na świecie rodziny samolotów wąskokadłubowych A320. Samolot A321neo Korean Air jest wyposażony w nową kabinę Airbus Airspace, która wprowadza na rynek maszyn wąskokadłubowych najlepsze udogodnienia znane dotychczas z segmentu szerokokadłubowego.

Samoloty A321neo linii KAL są napędzane silnikami Pratt & Whitney GTF™. Charakteryzują się o 25% mniejszymi zużyciem paliwa i emisjami w przeliczeniu na jedno miejsce w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami poprzedniej generacji. Dzięki temu Korean Air może czerpać korzyści ze zwiększonej rentowości i być w stanie realizować cele zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.

Korean Air jako pierwsza linia lotnicza w Azji odebrała A321neo z kompletną kabiną Airspace. Obejmuje ona nowe systemy oświetlenia, także ambientowego, większe schowki nad głową i pełną łączność, zapewniając pasażerom najwyższy poziom komfortu podczas lotu. Kabina Airspace to również higieniczna przestrzeń i antybakteryjne powierzchnie we wszystkich toaletach. Dla swojej floty A321neo linie Korean Air wybrały komfortowy układ dwuklasowy, z ośmioma rozkładanymi fotelami w klasie biznes i 174 siedzeniami w klasie ekonomicznej.

KAL to najstarszy ze stałych klientów Airbusa spoza Europy, który pierwsze zamówienie złożył w firmie w 1974 r. Flota przewoźnika obejmuje obecnie 50 samolotów Airbusa, w tym modele A220, A330 i A380. W segmencie wąskokadłubowym A321neo uzupełni maszyny A220, zapewniając KAL maksymalną elastyczność operacyjną.

Do końca października 2022 r. Airbus otrzymał od ponad 130 klientów na całym świecie zamówienia na ponad 8500 samolotów z rodziny A320neo.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony