Przejdź do treści
B767 należacy do linii Delta, fot. Aerotime
Źródło artykułu

Ghana blokuje B767 Delta z powodu problemów z utrzymaniem sprawności technicznej samolotu

Nieczęsto jakiś kraj podejmuje działania przeciwko dużej amerykańskiej linii lotniczej w związku z problemami z utrzymaniem odpowiedniego poziomu sprawności technicznej floty, ale afrykański kraj Ghana zakazał korzystania ze swojej przestrzeni powietrznej jednemu z egzemplarzy B763 użytkowanych przez linię Delta.

Według OneMileataTime, 26-letni samolot o znakach rejestracyjnych N195DN, miał ostatnio niezwykłą falę problemów technicznych, większość z nich dotyczyła codziennych lotów z Nowego Jorku do Akry. W końcu gdy 13 sierpnia samolot ten musiał zawrócić na stanowisko postojowe w Nowym Jorku z kolejnym drobnym problemem, co spowodowało dwugodzinne opóźnienie, Ghańczycy mieli już dość.

„Ze skutkiem natychmiastowym Delta Air Lines otrzymuje informację, aby nie planować B767-332 o numerze rejestracyjnym N195DN na loty do Akry” – napisał Urząd Lotnictwa Cywilnego Ghany w oświadczeniu. Kłopoty z N195ND zaczęły się od odwołania lotu 24 lipca na innym B767 z powodu braków załogowych. Anulowanie stało się istotną wiadomością mediów w Akrze, ponieważ pasażerowie skarżyli się na niesatysfakcjonujące rozwiązanie problemu przez linie Delta.

Następnego dnia przewoźnik postawił zastępczy B767 (N195ND), ale dwie godziny po starcie samolot musiał zawrócić na lotnisko startu z powodu problemów z instalacją paliwową. Egzemplarz ten wykonał następnie 1 sierpnia lot do Ghany, ale powrotny do Nowego Jorku musiał zostać odwołany z powodu usterki mechanicznej. Maszyna pozostała w Akrze przez trzy dni, zanim wykonała przebazowanie do Atlanty. Opóźnienie z 13 sierpnia przypieczętowało los starego Boeinga w oczach Ghańczyków.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony