Przejdź do treści
Źródło artykułu

Extra Aircraft prezentuje nowy akrobacyjny model 330SX

10 lipca, firma Extra Aircraft zaprezentowała nową wersję akrobacyjną Extra 330SX.

Model, który jest obecnie w fazie testów, został oblatany w zeszłym tygodniu. "Ewolucja" firmowego 330SC, jaką jest jednomiejscowy 330SX oferuje szerszy kokpit, zmniejszoną długość kadłuba, przeprojektowaną osłonę, większy prześwit drążka sterowego i lepszą przestrzeń nad głową w porównaniu do swojego poprzednika.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy podzielić się ze społecznością lotniczą Extra 330SX, prawdziwą ewolucją naszego sprawdzonego, ośmiokrotnego zdobywcy mistrzostw świata modelu Extra 330SC. Korzystając z naszego ponad czterdziestoletniego doświadczenia w opracowywaniu, produkcji i wygrywaniu zawodów, zebraliśmy również opinie naszych pilotów i właścicieli, aby rozwijać platformę i upewnić się, że nadal jesteśmy w czołówce wydajności i ergonomii. Rezultatem jest lepsza manewrowość i wyraźne wyczucie kontroli, które gwarantuje, że Extra 330SX będzie kontynuował nasze osiągnięcia w czołówce światowych zawodów, jednocześnie zapewniając inspirujące występy freestyle na scenie pokazów lotniczych!" – powiedział przedstawiciel firmy Extra Aircraft.

Model 330SX ma stalowy kadłub w połączeniu z usterzeniami i skrzydłami z włókna węglowego. Model jest napędzany silnikiem Lycoming AEIO-580 i jest wyposażony w wyświetlacz Garmin G3X Touch. Extra obecnie przyjmuje zamówienia na 330SX i oczekuje rozpoczęcia dostaw w połowie 2024 r. w oczekiwaniu na dalsze testy w locie i ostateczne zatwierdzenie EASA.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony