Przejdź do treści
Extra 330SX na płycie lotniska (fot. Christian Wilkens, Extra Aircraft, Facebook)
Źródło artykułu

Extra Aircraft prezentuje nowy akrobacyjny model 330SX

10 lipca, firma Extra Aircraft zaprezentowała nową wersję akrobacyjną Extra 330SX.

Model, który jest obecnie w fazie testów, został oblatany w zeszłym tygodniu. "Ewolucja" firmowego 330SC, jaką jest jednomiejscowy 330SX oferuje szerszy kokpit, zmniejszoną długość kadłuba, przeprojektowaną osłonę, większy prześwit drążka sterowego i lepszą przestrzeń nad głową w porównaniu do swojego poprzednika.

"Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy podzielić się ze społecznością lotniczą Extra 330SX, prawdziwą ewolucją naszego sprawdzonego, ośmiokrotnego zdobywcy mistrzostw świata modelu Extra 330SC. Korzystając z naszego ponad czterdziestoletniego doświadczenia w opracowywaniu, produkcji i wygrywaniu zawodów, zebraliśmy również opinie naszych pilotów i właścicieli, aby rozwijać platformę i upewnić się, że nadal jesteśmy w czołówce wydajności i ergonomii. Rezultatem jest lepsza manewrowość i wyraźne wyczucie kontroli, które gwarantuje, że Extra 330SX będzie kontynuował nasze osiągnięcia w czołówce światowych zawodów, jednocześnie zapewniając inspirujące występy freestyle na scenie pokazów lotniczych!" – powiedział przedstawiciel firmy Extra Aircraft.

Model 330SX ma stalowy kadłub w połączeniu z usterzeniami i skrzydłami z włókna węglowego. Model jest napędzany silnikiem Lycoming AEIO-580 i jest wyposażony w wyświetlacz Garmin G3X Touch. Extra obecnie przyjmuje zamówienia na 330SX i oczekuje rozpoczęcia dostaw w połowie 2024 r. w oczekiwaniu na dalsze testy w locie i ostateczne zatwierdzenie EASA.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony