Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dym z pożarów uziemił tysiące lotów w rejonie Nowego Jorku

7 czerwca, w Nowym Jorku i w innych lotniskach obszaru północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych zostało opóźnionych ponad 2 tys. lotów, a ponad 100 odwołanych. Wszystkie z powodu dymu, który spowija duży obszar USA.

Ogromne pożary w kanadyjskim Quebecu i wysokie ciśnienie w środku kontynentu spowodowały, że niebo jest spowite dymem od stanu Karolina Południowa po Kanadę. Ograniczenia dla komunikacji lotniczej, które były spowodowane dymem, zostały zniesione w środę po południu, ale natłok opóźnionych lotów spowodował efekt domina i anulację kolejnych rejsów. Dym był również wystarczająco gęsty, aby na dotkniętych obszarach uziemić statki powietrzne segmentu GA.

„FAA spowolniła ruch do i z lotnisk w Nowym Jorku w związku z ograniczoną widocznością spowodowaną dymem z pożarów” – poinformowała Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA). „Agencja dostosuje natężenie ruchu do szybko zmieniających się warunków”. Prognozy przewidują, że dym utrzyma się przez kilka dni, choć jego natężenie będzie zmienne. Jakość powietrza w całym regionie pogorszyła się do tego stopnia, że osobom z problemami zdrowotnymi zaleca się pozostanie w domach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony