Przejdź do treści
Odnalezione drzwi B739 Alaska Airlines, fot. CNN
Źródło artykułu

Drzwi awaryjne, które odpadły od B737-9 MAX Alaska Airlines, znalezione w Oregonie

Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) poinformowała, że w Oregonie odnaleziono drzwi awaryjne, które 5 stycznia 2024 r. odpadły od B373-9 MAX Alaska Airlines (znaki rejestracyjne N263AK) wykonującego lot z Portland do Ontario. Element znalazł na drzewie na swoim podwórku nauczyciel z Portland, który natychmiast skontaktował się z NTSB.

Incydent spowodował uziemienie całej floty B737-9 MAX w liniach Alaska Airlines i wszystkich pozostałych w tej konfiguracji amerykańskich przewoźników. Łącznie 171 samolotów. Podczas śledztwa odnaleziono także śruby, które nie były odpowiednio dokręcone, a w niektórych samolotach widoczne luźne elementy konstrukcyjne.

Ocenę uszkodzeń przekazano teraz metalurgom i inżynierom, którzy będą przyglądać się śrubom, podkładkom, nakrętkom i innym elementom drzwi. W kadłubach odnaleziono również wiele uszkodzeń niekrytycznych komponentów.

W oświadczeniu podano, że formalny proces inspekcji floty Alaska Airlines jeszcze się nie rozpoczął, gdyż przewoźnik oczekuje na ostateczną dokumentację od Boeinga i Federalnej Administracji Lotniczej USA (FAA). 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony