Przejdź do treści
Samolot DHL Express na płycie lotniska - obsługa (fot. DHL Express)
Źródło artykułu

DHL Express nawiązał strategiczne partnerstwo w celu przyspieszenia dekarbonizacji lotnictwa

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze i World Energy, wiodący producent zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), będący dostawcą rozwiązań niskoemisyjnych, podpisały długoterminową umowę strategiczną.

Jej celem jest przyspieszenie dekarbonizacji logistyki lotniczej poprzez zakup ok. 668 milionów litrów posiadającego certyfikaty zrównoważonego paliwa lotniczego (SAFc). Siedmioletni kontrakt ma obowiązywać do 2030 roku i jest jedną z najdłuższych i największych umów dotyczących SAFc w branży lotniczej.

Według szacunków porozumienie przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o blisko 1,7 miliona ton w całym okresie eksploatacji paliwa lotniczego. Jest to równoznaczne z obsługą około 77 000 operacji lotniczych DHL Express w obu Amerykach w sposób neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla przez cały rok. Nawiązane partnerstwo jest częścią planu zrównoważonego rozwoju Grupy DHL, który zakłada obniżenie rocznej emisji gazów cieplarnianych do poziomu poniżej 29 milionów ton CO2e do 2030 roku w zakresach 1, 2 i 3.

DHL Express jest zdecydowanym pionierem zielonej logistyki lotniczej – powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska i dodał: – Nawiązując współpracę z World Energy, robimy kolejny krok w kierunku zmniejszenia naszego śladu węglowego i przyczynienia się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Chcemy zainspirować więcej dostawców do przyspieszenia produkcji i wdrożenia SAF w całej branży.

Cieszymy się, że wspólnie z DHL Express możemy dążyć do tworzenia zrównoważonego lotnictwa. Dekarbonizacja sektorów, w których najtrudniej jest zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, wymaga zaangażowania całego łańcucha wartości, a partnerstwa, takie jak to, odgrywają kluczową rolę w umożliwianiu firmom osiągnięcia ich ambitnych celów klimatycznych – powiedział Gene Gebolys, CEO World Energy.

Transparentność i wiarygodność

Certyfikaty SAF wykorzystują model „Book & Claim”, który w wiarygodny i transparentny sposób pokazuje, jak parametry środowiskowe są oddzielane od samego paliwa w łańcuchu dostaw. Dzięki temu można policzyć, jaki wpływ na środowisko ma konkretna ilość paliwa, a powstałe redukcje są dodatkowo sprawdzane i weryfikowane przez niezależną stronę. DHL Express, nabywając SAFc, może korzystać z przypisanych do niego redukcji emisji i przenosić je na swoich klientów w ramach usługi GoGreen Plus. Dostarczanie SAFc za pośrednictwem modelu „Book & Claim” pomaga również zmniejszyć koszty logistyczne i emisje, ponieważ paliwo nie musi być przewożone na całym świecie. To sprawia, że SAFc jest najbardziej efektywnym sposobem na dekarbonizację sektora.

Dostarczone DHL certyfikaty SAF od World Energy będą spełniać rygorystyczne standardy certyfikacji zrównoważonych materiałów biologicznych według wytycznych organizacji Roundtable on Sustainable Biomaterials (RSB). W ramach podpisanego kontraktu paliwo zostanie dostarczone na lotniska w okolicach Los Angeles, blisko zakładu produkcyjnego World Energy w Paramount, Kalifornia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony