Przejdź do treści
B787, nos samolotu, fot. Boeing
Źródło artykułu

Boeing znów nie dostarcza dreamlinerów

Boeing wstrzymał tymczasowo dostawy B787 Dreamliner klientom, bo dokonuje nowej analizy elementu kadłuba, konkretnie przedniej przegrody ciśnieniowej — poinformował urząd lotnictwa FAA.

Dostawy tych samolotów nie zostaną wznowione, dopóki FAA nie będzie przekonany, że ten problem został rozwiązany — dodał urząd w komunikacie rozesłanym do mediów. Powodem decyzji koncernu jest błąd analizy przedniej przegrody ciśnieniowej popełniony przez dostawców Boeinga, wykryty przez koncern podczas sprawdzania dokumentacji potrzebnej do certyfikacji. Koncern powiadomił o tym urząd nadzoru FAA i postanowił wstrzymać dostawy tych samolotów na okres wykonania nowej analizy i związanych z tym dokumentów.

FAA poinformował, że współpracuje z producentem samolotu nad ustaleniem działań, które mogą okazać się konieczne wobec samolotów niedawno przekazanych klientom. Boeing starał się uspokoić, że „nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia dla używanej już floty dreamlinerów, wpłynie to na dostawy w najbliższym czasie, ale na tym etapie nie przewidujemy zmian w naszej produkcji i w prognozie dostaw w tym roku. Ten ostatni wykryty problem nie powinien zwiększyć modyfikacji przewidzianych wcześniej w montowanych samolotach” — cytują Reuters i AFP..

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony