Przejdź do treści
H145 francuskiej żandarmerii (fot. Airbus Helicopters)
Źródło artykułu

Airbus Helicopters wesprze eksploatację śmigłowców francuskich Sécurité Civile i Gendarmerie Nationale

Airbus Helicopters i Babcock podpisały z Direction de la Maintenance Aéronautique (DMAé), organizacją odpowiedzialną za utrzymanie statków powietrznych eksploatowanych przez rząd francuski, kontrakt na obsługę 48 śmigłowców EC145 służących w formacjach podległych francuskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Realizacja dwunastoletniej umowy zacznie się już w tym roku.

„Sécurité Civile i Gendarmerie Nationale odgrywają istotną rolę w ochronie mieszkańców Francji. Jesteśmy dumni, że podpisaliśmy tę umowę, co świadczy zaufaniu do nas i wzmacnia nasze partnerstwo.” powiedział Romain Trapp, wiceprezes wykonawczy Airbus Helicopters ds. obsługi klienta i usług. „Mamy gwarantować całodobową dostępność floty EC145 przez wszystkie dni w tygodniu, tak aby lotnictwo MSW mogło sprawnie wykonywać powierzone zadania”.

Kontrakt dotyczy wsparcia eksploatacji 33 EC145 należących do Sécurité Civile i 15 EC145 użytkowanych przez jednostki lotnictwa żandarmerii. Wiropłaty te stacjonują w 41 bazach we Francji, w tym w pięciu na terytoriach zamorskich. Umowa przewiduje udzielanie wsparcia technicznego (w tym poprzez techników SIL oddelegowanych do pracy w bazach), dostarczanie części zamiennych i zarządzanie ich zapasami, zarządzanie danymi technicznymi oraz wsparcie programistyczne.

H145 francuskiej Securite Civile (fot. Anthony Pecchi, Airbus Helicopters)

H145 francuskiej Securite Civile (fot. Anthony Pecchi, Airbus Helicopters)

Śmigłowce EC145 należące do Securité Civile i Gendarmerie są używane do akcji poszukiwawczo-ratowniczych, ratownictwa medycznego i walki z pożarami. Śmigłowce policyjne są również angażowane do działań związanych z egzekwowaniem prawa.

Airbus uczestniczy także w modernizacji lotnictwa Sécurité Civile i Gendarmerie. Sécurité Civile eksploatuje już cztery nowe H145 zamówione w 2021 r. – ich eksploatację także wspierają Airbus Helicopters i Babcock. Pod koniec 2023 roku podpisano kontrakt na 42 H145 dla francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (36 dla Sécurité Civile i 6 dla Gendarmerie). Dostawy tych maszyn zaczną się w 2024 roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony