9. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Australii – wyniki

W dniach 1-12 grudnia 2015 r. w Narromine w Australii rozgrywane były 9. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów. W Australi nasz kraj reprezentowali szybownicy: Jacek Flis, Jakub Puławski, Mateusz Siodłoczek, Jan Jawornik i Marek Niewiadomy.

Nasi zawodnicy zdobyli srebrny medal w klasyfikacji drużynowej! Pierwsze miejsce przypadło ekipie z Niemiec. Na trzeciem miejscu w rywalizacji drużynowej uplasowała się drużyna z Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcy w klasie Standard:

1. Złoty medal - Matthew Scutter (Australia) 9070 pkt.
2. Srebrny medal - Robin Smit (Holandia) 8815 pkt.
3. Brązowy medal - Sebastian Nägel (Niemcy) 8701 pkt.

W klasie Standard polscy reprezentanci po długiej i wyrównanej walce zajeli kolejno miejsca: Mateusz Siodłoczek, zwycięzca ostatniej konkurencji (4 miejsce - 8685 pkt.), Jakub Puławski (5 miejsce - 8660 pkt.) i Jacek Flis (6 miejsce - 8577 pkt.).

Pełne wyniki w klasie Standard

Podium w klasie Standard (fot. jwgc2015.com)

Zwycięzcy w klasie Club:

1. Złoty medal - Tom Arscott (Wielka Brytania) 9155 pkt.
2. Srebrny medal - Philipp Schulz (Niemcy) 9132 pkt.
3. Brązowy medal - Sam Roddie (Wielka Brytania) 8975 pkt.

W klasie Club polscy szybownicy zajeli kolejno miejsca: Jan Jawornik (8 miejsce - 8829 pkt.) i Marek Niewiadomy (10 miejsce - 8726 pkt.).

Pełne wyniki w klasie Club

Podium w klasie Club (fot. jwgc2015.com)

9. Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Narromine w Australii zostały zamknięte przez Maxa Stevensa, który przekazał flagę FAI na ręce Karoliosa Mikalauskasa, kapitana litewskiego zespołu, gdzie odbędą się 10. JWGC w 2017 roku.