Przejdź do treści
Bristell B8 (fot. Skydream)
Źródło artykułu

Nowy samolot – Bristell B8

Czeska firma BRM Aero, producent samolotu Bristell wprowadza na rynek nowy model – Bristell B8, który jest w układzie górnopłata.

Bristell B8 posiada w pełni metalowy płatowiec, skrzydła bez zastrzałów i sterowane kółko przednie. Szerokość kabiny wynosi 125 cm. Drzwi kabiny oraz drzwi bagażnika są wykonane z kompozytów.

Model podstawowy będzie napędzany przez silnik Rotax 912 ULS (100KM). Na późniejszym etapie, Bristell planuje opracować rozwiązania pozwalające na zabudowę innych silników Rotax, takich jak 914 i 915is.

„Naszym celem będzie zaprezentowanie tego samolotu po raz pierwszy na targach lotniczych AERO Friedrichshafen (1-4.04.2020), a następnie wykonanie lotów próbnych w kwietniu” – takie stanowisko przedstawił producent. Podano również, że polityka cenowa będzie bardzo podobna do obecnych modeli samolotów Bristell.

W przypadku zainteresowania rezerwacją slotu produkcyjnego na samolot B8, będzie taka możliwość na targach AERO. Producent przewiduje dostawy pierwszych egzemplarzy końcem tego roku.

Bristell B8 będzie certyfikowany w kategorii UL z maksymalną masą startową 600 kg.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony