Indie: Czy na rynku lotniczym znajdzie się miejsce dla nowej linii Flybig?

Personel pokładowy Flybig (fot. Flybig)

W pierwszych dniach stycznia swoją działalność rozpoczęła nowa linia lotnicza, Flybig. Przewoźnik jest nowym użytkownikiem niezwykle konkurencyjnego rynku lotniczego w Indiach i startuje z dwoma samolotami. Jednak czy trudny czas pandemii będzie sprzyjał rozwojowi Flybig?

Flybig posiada obecnie dwa samoloty, jednak planuję zwiększyć flotę do 20 maszyn i oferować do 50 tras w przeciągu trzech lat – poinformował dyrektor naczelny, Srinivas Rao. Linie rozpoczęły zainaugurowały działalność 3 stycznia 2021 roku, połączeniem z miasta Indore w stanie Madhya Pradesh do oddalonego o niespełna 400 km Ahmedabadu w Gudżaracie. Flybig wykonuje trzy loty tygodniowo na tej trasie.

Nowy przewoźnik obsługuje samoloty ATR-72 i będzie się koncentrował głównie na przewozach regionalnych. Jego władze przyznają, że czasy są trudne – linia lotnicza ma obłożenie na poziomie od 20 do 24 proc. – Plan przewidywał rozpoczęcie lotów pod koniec marca lub kwietnia zeszłego roku, i wszystko zostało wstrzymane – wspomniał Rao. Jak dodał, linie chcą łączyć ludzi i miejsca, które są niedostatecznie obsługiwane i jest to nisza z potencjałem wzrostowym.

Mimo to nowa linia lotnicza startuje w czasie, gdy lotnictwo, nie tylko w Indiach, stoi przed największym wyzwaniem na skutek pandemii znacznie ograniczającej podróże lotnicze. Indie wstrzymały wszystkie loty międzynarodowe i krajowe w ramach rygorystycznej blokady w marcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu ograniczenia zostały złagodzone i wznowiono krajowe podróże lotnicze, jednak trasy zagraniczne wciąż są obsługiwane w ograniczonym zakresie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus