Znamy kalendarz Red Bull Air Race w sezonie 2017!

Matthias Dolderer w Abu Dhabi (fot. Joerg Mitter/Red Bull Content Pool)

Wszystko zacznie się od 10. wyścigu w Abu Dhabi. Pojawi się też jedna nowa lokalizacja.

W 2017 roku Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race zaczną się wyjątkowym, 10. wyścigiem w tradycyjnej już lokalizacji i jednocześnie 75. w historii, a zakończą w mekce motorsportu – na torze Indianapolis Motor Speedway. W nowym sezonie podniebne wyścigi, w których piloci latają z prędkością 370 km/h a przeciążenia dochodzą do 10G, powrócą do San Diego w USA i zadebiutują w Kazaniu w Rosji. Wszystkie te wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo na Red Bull TV!

Pierwszy z ośmiu wyścigów umieszczonych w tegorocznym kalendarzu odbędzie się w dniach 10-11 lutego. Będzie to okazja do podwójnego świętowania. To nie tylko jubileuszowe, 10. już otwarcie sezonu w Abu Dhabi, ale także 75. wyścig Red Bull Air Race w historii. W kwietniu najlepsi piloci wyścigowi świata powrócą do San Diego w USA, gdzie pojawiali się już kolejno w latach 2007-2009.


Red Bull Air Race w San Diego (fot. AP Images/Red Bull Content Pool)

W zeszłym roku w japońskiej Chibie 90 tysięcy fanów świętowało zwycięstwo swojego zawodnika Yoshihide Muroyi. Podobnie może być w tym – 3-4 czerwca. Triumf lokalnego bohatera rozpalił ich serca do czerwoności. 1-2 lipca samoloty wyścigowe ponownie przelecą pod Mostem Łańcuchowym w Budapeszcie – miejscu, gdzie piloci czują się jak w domu.


Budapeszt (fot. Armin Walcher/Red Bull Content Pool)

Latem zostanie zapisany nowy rozdział historii. Red Bull Air Race zadebiutuje w sportowej stolicy Rosji, mieście o ponad 1000-letniej historii – Kazaniu. Później powróci do Europy na dwa przystanki, których lokalizacja zostanie potwierdzona wkrótce. Finał ponownie odbędzie się w USA. 14-15 października rozegrane zostaną drugie z kolei zawody nad torem wyścigów samochodowych w Indianapolis. To właśnie tam poznamy mistrza świata Red Bull Air Race 2017.


Kalendarz Red Bull Air Race 2017 (fot. Red Bull Content Pool)

Mistrzem z 2016 roku jest Niemiec Matthias Dolderer. W klasie Master przybyło mu dwóch nowych konkurentów – znany już z występu jako pilot rezerwowy w dwóch ostatnich przystankach poprzedniego sezonu Cristian Bolton z Chile i Mikael „Mika” Brageot z Francji, objęty w zeszłym roku mentorską opieką, kończącego karierę, byłego mistrza świata Nigela Lamba. Nowe twarze pojawią się także w klasie Challenger. Obok polskiego pilota Łukasza Czepieli i jego dawnych rywali zobaczymy: pierwszego Chińczyka w Red Bull Air Race Kenny’ego Chianga, Węgra Daniela Genevey’a i Francuza Baptiste’a Vignes’a.


Mistrz świata Red Bull Air Race Matthias Dolderer (fot. Balazs Gardi/Red Bull Content Pool)

„Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany nowym sezonem. W Kalendarzu są same bardzo mocne punkty. Każdy przystanek ma w sobie coś wyjątkowego – czy to ważne miejsce w historii sportu, czy jego premiera w nowej scenerii. Jesteśmy wyjątkowo podekscytowani mogąc zaprezentować ściganie się na małej wysokości, przy dużych prędkościach rosyjskiej publiczności” – powiedział Erich Wolf, dyrektor generalny Red Bull Air Race GmbH. „Każdy z pilotów i ich zespołów będzie chciał zwyciężyć podczas 75. zawodów Red Bull Air Race w Abu Dhabi, które odbędą się już za kilka tygodni. A akcja będzie tylko przybierała na tempie w trakcie sezonu.”

Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych przystanków można znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Red Bull Air Race: www.redbullairrace.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus